Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pótolhatatlan adatok mentésére...

Pótolhatatlan adatok mentésére Western Digital Blue, vagy a Black a jobb választás, esetleg a Red?

Figyelt kérdés

Olvasom időnként, hogy manapság a merevlemezek minősége jelentősen visszaesett, nem olyan megbízhatóak már, mint korábban... Ha a fentebb említettek valamelyikét veszem, ezzel megkerülhetem ezt a problematikát, vagy ebből is lehet rossz szériát kifogni? A Blue-nek is volt régebben Scorpio Blue, Caviar Blue meg még nem tudom hány altípusa, a többit nem ismerem, de talán a Black-nek is a Diamond Black meg még biztos volt pár típusa...

Nem tudom, hogy a Red azáltal megbízhatóbbnak tekinthető, hogy "RAID-be szánták", vagy ilyen szempontból mindegy?

Nekem a cél a következő lenne: évekig működjön rendkívül stabilan és egyik napról a másikra lehetőleg ne szálljon el hirtelen (ne menjen tönkre), bár ha az elektronika megy tönkre, akkor oda minden, ez nem tudom mennyire gyakori és ki lehet -e védeni ha "megveszem a márkásabbat".


Ha egyetlen "Enable UEFI boot option" lehetőséget lehet bekapcsolni a BIOS-ban, akkor fel fogja ismerni a csatlakoztatott merevlemezt? (házba tenném és USB-n csatlakoztatnám hozzá a 2 TB-nél nagyobb merevlemezt tehát boot-kor még nem lenne hozzácsatlakoztatva és 32 bites az oprendszer...


Nem tudom az indulás/leállás mennyit számít egy merevlemez életében, én bizonyos naponta kapcsolnám be, amikor adatmentés történik, utána ki is kapcsolnám. A gyorsaság helyett a megbízhatóság lenne a lényeg, bár azért Green-t nem vennék, mert azt hallottam róla, hogy gyakran kalibrálja a fejet és idő előtt tönkremegy... Red-ről meg valaki mintha írta volna, hogy annál is valamiféle hibák fordulnak elő, amelyek előjönnek és nem javíthatóak, szóval nagyon bizonytalan vagyok.



2015. ápr. 8. 17:39
 1/4 halalfalo ***** válasza:
Ha adatot akarsz menteni, 2 merevlemezzel jársz a legjobban.
2015. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemcsak egyetlen lemezre szeretnék menteni, éppen ezért a kérdés, hogy a fentebbiek közül melyiket vegyem és - azok ismeretében amit a kérdésben leírtam - 2 TB-nél nagyobbat vehetek -e vagy inkább ne kockáztassak.
2015. ápr. 8. 18:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Más márka is érdekelne, ha legalább ennyire megbízható... Bármilyen vélemény érdekelne.
2015. ápr. 9. 07:42
 4/4 A kérdező kommentje:
mi a garancia a fentiek ismeretében arra hogy a 2 TB-nél nagyobb lemezeket felismeri? vagy amikor indul a gép, USB házban legyen rádugva (külső házba szeretném) és akkor esélyes hogy az "enable UEFI boot option" felismeri?
2015. ápr. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!