Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A minap feltettem egy Win...

A minap feltettem egy Win 8.1-et a gépemre, elkezdtem telepíteni rá a driver-eket, és a vga telepítése után semmi nem történt. Megnéztem mi az alap értelmezett VGA és nem az eredeti VGA-m volt hanem a win alap grafikai kezelője?

Figyelt kérdés
Lefuttattam egy hardverd detektort is az sem látta . Mit tudok tenni hogy lássa a VGA-m? ( Ati Radeon hd 5470/ 512 Mb)

#Win 8 1 hiba
2015. ápr. 9. 21:24
 1/8 CspCsj ***** válasza:
Laptopoknál az integrált videókártya driverével kezdj (Intel?) csak utána látszik majd a dedikált kártya.
2015. ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem oldotta meg a problémát... egyéb ötlet?
2015. ápr. 13. 21:48
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Mi a laptop típusa?

Drivereket mellékelt DVD-ről, vagy gyártó weboldaláról letöltve telepítetted?

Pontosan mit ír videókártyának?


Milyen driver-eket telepítettél eddig? Chipset megvolt?

2015. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Dell Inspiron n5010


Minden drivert telepítettem már ami a működéshez szükséges (chipset-et is)


A videó kártyára pedig ezt írja: Általános Microsoft-videókártya

2015. ápr. 14. 07:20
 5/8 A kérdező kommentje:
a drivereket a gyártói weboldalról szedtem le
2015. ápr. 14. 09:38
 6/8 CspCsj ***** válasza:

A DELL weboldalán csak Win7/Vista VGA driver-t találtam, próbáld az AMD weboldalán:

[link]

(Automatically Detect vagy alatta Manually Select: Notebook > HD Series > 5xxx Series > megfelelő Win8.1 > Display Results)

vagy közvetlen link Win8.1-hez:

32 bit: [link] /mobile?os=Windows%208.1%20-%2032

64 bit: [link] /mobile?os=Windows%208.1%20-%2064


Integrált Intel VGA-t ha tartalmaz, akkor az Intel honlapról próbáld: (bár a Win8.1 azt felismerné és Rendszerfrissítéssel/Windows Update-tel telepítené is)

[link]


Azért a VGA Hardverazonosítóját írd ide:

Eszközkezelőben duplaklikk a Szabványos videókártyán, aztán Részletek fül, és a Tulajdonságoknál: Hardverazonosító, végül alulról másold ki. Valami ilyesmi lesz: VEN_1234&DEV_1234...

2015. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, megoldódott a dolog az amd oldaláról letöltött driver :). Meghívnálak 1 sörre ha Győri lennél :)
2015. ápr. 16. 13:52
 8/8 CspCsj ***** válasza:
Tbánya melletttől Győr tényleg messze van. Azért: Egészségedre! :)
2015. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!