Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy Kingston hyperX 3k...

Bruceleeee kérdése:

Vettem egy Kingston hyperX 3k ssd-t ami 555 olvasási és 510 írási sebessége van. De nekem valamiért csak 180-200 közötti sebességgel működik vajon mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Alaplapi probléma? Olvastam egy olyat hogy AHCI üzemmódra át kell állítani, de ha ezt teszem akkor meg azt írja hogy Hiányzó NTLDR és nem indul a gép míg vissza nem állítom IDE-re.

2015. ápr. 10. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az SSD akkor tudja a maximális sebességeit kihasználni, ha alaplapon SATA3 6G porta van dugva ugyanilyen típusú kábellel, és a BIOS SATA mode AHCI-ra van állítva. Mivel ez a fájlok olvasási módját változtatja, így a rendszer se fog beindulni.


Ezt lehet orvosolni újratelepítéssel, vagy az alábbi leírás segítségével: [link]

2015. ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe azt is, hogy nem minden SATA port 6GB/s az alaplapon, meg ha igen is, a Marvell lassabb, mint az Inteles, így SSD-ket mindig a SATA1-2-be dugod, biztos, ami biztos.


Egyebet meg már leírták.

2015. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na sikerültek a beállítások, de fele annyi marad, mert mint kiderült 3GB/s a SATA csatlakozóim... Köszönöm a segítséget mindenkitől!
2015. ápr. 11. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!