Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudhatom meg mekkora...

Hogyan tudhatom meg mekkora teljesítményű áramot használ, vesz fel a tápegységem?

Figyelt kérdés
Régebbi 300W-os tápegységem van, a leendő videokártya 60-65W-ot fogyaszt (a tesztek szerint), fogalmam sincs elég-e neki ez a teljesítményű táp.

2015. ápr. 22. 08:37
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
Tippelni lehet a többi hardver alapján.
2015. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A táp névleges teljesítménye egy dolog. Egyrészt itt megadhatnak egyes gyártók csúcs értéket, míg mások hosszú távon biztosan garantáltat. Nem mindegy az ágak elosztása sem, de a minőséghez hozzátartozik a stabilitás, jó minőségű alkatrészek, a normális hűtés, a jó hatásfok és a különböző védelmek megléte is.

A hardverek fogyasztása meg természetesen azok milyenségétől és a pillanatnyi terhelésétől/kihasználtságtól függ. A tápegység és a többi hardver pontos ismeretével tudunk segíteni a kérdésben.

2015. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Inkább úgy kérdezném ez esetben, hogy a mai videokártya piacon mennyire számít soknak ez a 60-65 Wattos fogyasztás.


Vagy mi az optimális fogyasztás videokártya és tápegység szempontjából?

2015. ápr. 22. 09:50
 4/13 anonim ***** válasza:

60-65W mai szemmel nem sok. 10 éve egy erős középkategóriás kártya, például a 6600GT TDP-je 47W volt, míg ennek a felső kategóriás tesója a 6800GT már 67W volt. Ma egy alsó középkategóriás kártya 60-90W környékén mozog, egy erős középkategóriás 120-180W, míg egy felső kategóriás modell 200-250W TDP-vel rendelkezik (az nvidia új maxwell architektúrája kicsit kilóg a sorból, mert azok most elég alacsony fogyasztásúra sikerültek, így felső kategóriás teljesítményt kaphatsz 150-160W környékén).

A videokártya jellemzően a tápegység 12V-os ágát terheli és az utóbbi évtizedben már a CPU is innen eszik az 5V helyett. Tehát manapság első sorban a tápok 12V alatti teljesítményét vizsgáljuk, hiszen innen táplálkozik a két fő fogyasztó.

2015. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. ápr. 22. 10:10
 6/13 anonim ***** válasza:
A hatásfoknak semmi köze a táp által szolgáltatott erőforráshoz.
2015. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen azért is írtam, hogy az inkább minőségi jellemző ("a minőséghez hozzátartozik") azaz nem teljesítménybeli. A hatásfok csak kifelé mutat különbséget azaz ugyanakkora teljesítmény leadáshoz többet vesz fel a konnektorból a rosszabb hatásfokú egység illetve a nagyobb veszteség eredménye a több hő. Tehát a jó hatásfok előnyös, minőségileg javítja az egység jellemzőit (a teljesítményt nem, de ezt nem is írtam).
2015. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne sorold a teljesítményhez és fogalmazz úgy, mintha tudós lennél, mert elég hülyén veszi ki magát.
2015. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...mint ahogy a jó hűtés, tartósabb/mgbízhatóbb alkatrészek használata és a védelmek megléte is minőségi szolgáltatás inkább, bár ezek hozzájárulnak a hosszú távú terhelhetőséghez, az élettartamhoz és a stabil feszültségek tartásához. Egy igényes gyártó ezen felül nem a pillanatnyi csúcsteljesítménnyel kampányol, hanem valós, elvárható értékekkel. Jó példa lehet erre a Gigabyte GE-C420A-C2 egység, ami 350W-os FPS belsővel rendelkezik, de a Gigabyte a 420W csúcsértékkel reklámoz...
2015. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg próbálj meg szöveget értelmezni. A "de a minőséghez hozzátartozik" egy külön információ volt, hogy a minőségi tápok jellemzője nem csak a névleges vagy az ágak terhelhetőségén múlik, hanem sok más dologból tevődik össze. Nem tudom miért kell félreértelmezni, kiforgatni vagy éppen belekötni egy alapvetően jó, informatív és kielégítő válaszba. Olyat állítasz,, amit én nem írtam és még háborogsz itt mint valami sértett. Meséld el mi nyomja a pici bús lelked?
2015. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!