Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik a mai jó hardverek?...

Mik a mai jó hardverek? Proci, videókártya stb.

Figyelt kérdés

Akarok venni egy komplett, használt gépet, de valami olyat ami már futtatja a mai játékokat gond nélkül medium beállításokon. De meg vagyok lőve, mert abszolút nincs elképzelésem mikre kellene figyelnem, már rég nem foglalkoztam ezzel a szakkal...


Mondok pár példát: Assetto Corsa,GTA5,Crysis 3,Next car game. Nos a régi gépemen ezek medium beállításokkal úgy futnak, hogy 30 fps abszolút nem stabil, sokszor beesik. Egy olyan gépet szeretnék, ami ezeket mediumon boldogan stabil 60 fpsel tudná futtatni, esetleg highon a 30 fpst tartani.


Mondanátok pár olyan processzort, videókártyát, és esetleg ramot hogy DDR3-ast kellene-e vagy jó a 2 es még, esetleg hogy 1600 mhz-est vagy kevesebb is jó lenne?


Meg hogy kb mennyibe kerül egy ilyen gép használtan és újonnan? (Hogy tudjak viszonyítani)


Köszönöm szépen a válaszokat, és elnézést a tudatlanságomért, de hát öregszem :)



2015. ápr. 23. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudni kéne miről akarsz váltani először is.(hardverek pontos típusa,tápot is beleértve)


Ugyanis erre alapszik minden.


Utána már lehet írni irányokat,hogy merre indulj el.

2015. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pont ez az, hogy lövésem sincs. Egy komplett gépet akarok venni használtan. Ami már össze van rakva, de azért kérdezem tőletek, hogy mégis mire számítsak, mit nézzek, milyet keressek...
2015. ápr. 23. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Intelt nézek most első körben!

CPU az minimum egy i3 kell, azokból pedig a 4160 a legjobb ár/érték arányú. ~28K

RAM az 8GB kell hozzá hogy jó és stabil legyen. ~15-18K

VGA meg legalább egy R9 270/270X kell. ~30-35K

Intel CPU alá nem kell drága lap, a mezei B85-ös is elég, itt mindegy, hogy használt vagy új, kb egy árban van a használt is (legalábbis ahol én nézem a használtat). ~15-18K

Tápot használtan nem veszünk, és minőségit abból is. alaphangon is 15K-et tunkolj bele ha jót akarsz.

HDD meg ~8-10K szokott lenni.

Legolcsóbban egy i3-ast ~110-120K-ből lehet kihozni.

És most használt árakat néztem.

2015. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem érted.


Nem tudjuk milyen géped van,és azt,hogy mennyiért akarsz vásárolni.


Így lehet olyat írunk,ami akár gyengébb is a jelenleginél,vagy olyat,ami messze túllő az igényeiden,avagy nincs rá kereted.


Az is lehet hogy a jelenlegi géped fele egyátalán nem szorul cserére,csak néhány alkatrész.


Full komplett használt gépet csak abban az esetben vennék,ha a mostani már abszolút nem fejleszthető,illetve 100 ezer felett.


Az meg hogy mi a jó hardver,szintén nem tudjuk leírni,mert nincs mihez viszonyítanunk.


Lehet jó kártya a HD5850 is egy Geforce 7300GS-hez képest,de nevetséges egy mai középkategóriás R9 270-hez képest.


Ami szintúgy nevetséges egy 2 éves GTX770 vagy HD7970-hez képest.


Monitorod felbontása is lényeges lenne.

Cyrsis 3 nagyon nagy igényű,magas felbontáson,közepes grafikán szép futáshoz valami ilyesmi kéne.


[link]


[link]


[link]


Ezek fölött már aránytalan gépek vannak,így ott már inkább újonnan,vagy használt alkatrészekből egyenként kiválogatva.

2015. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát a mostani gépem: core 2 duo e8400, 4 giga ddr2 ram, radeon hd 6850 alaplap meg gigabyte ep-35 ds3r asszem. Nem fejleszthető, szóval ezért akarok cserélni. Jó gép, mert a mai napig szépen dolgozik, de sajnos gyengécske már úgy értem nem szeretek lowon játszani, és pl az Assetto Corsa egy autós játék, amikor egyedül megyek az idő ellen a pályán, akkor mediumon tökéletesen megy, de amikor 23 másik ellenfél is van hát... na olyan :D


Tápegység hát... a rééégi gépemben Codegen volt, ebben HKC, ahogy olvastam ez a 2 a legeslegrosszabb táp satöbbi, de nekem egyikkel se volt semmi gondom, szóval a táp miatt annyira nem aggódok. HDD ből 500-1 tb közötti elég lenne.


Szóval úgy 50 és 100 között van amit költenék a gépre. És sokan vannak akik nem nagyon értenek hozzá vagy sürgősen kell nekik a pénz és ezért áron alul adják el, olyanokra akarnék lecsapni.

2015. ápr. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!