Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegedhet egy videókártya...

Túlmelegedhet egy videókártya processzor csere miatt?

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne: előbb cseréltem procit a gépembe tesztelésre egy zsír új FX-6300 -mas procit raktam be, minden jól ment, gép bekapcs minden a szokásosan megy, semmi probléma DE! Amióta procit cseréltem furcsa mód a VGA-m a szokottabbnál sokkal jobban melegszik... A saját procimmal alaphelyzetben automata fordulatszámon 36 max 38 fokos volt, de proci csere után alapjáraton 56-60!!! fokos. Én ezt nagyon sokallom, mert a saját procimmal terhelés alatt se szokott 60 fölé menni a VGA hőmérséklete. Nem értem az összefüggést, lehet köze a kettőnek egymáshoz? És ha igen miért? A saját procim is egy FX-6300 , csak teszteltem a másikat, de aggaszt ez a dolog. Mitől lehet ez ? HELP


hardverkörnyezet:

ASUS M5A97 EVO R2.0

XFX HD7770 DD edition

Kingmax 2x4GB ram 1866Mhz

AMD FX6300 CoolerMaster Hyper T4 hűtővel


Minden más hardver a megszokott normális hőmérsékleten működik, csak a VGA kezdett el hirtelen melegedni...



2015. ápr. 24. 02:28
 1/8 ThodEE GoD ***** válasza:

Elég furcsa amit mondasz, össze van rakva a gépház úgy mint a te prociddal, oldal lapra gondolok...

Bios reset volt? Pl ha régebben be volt állítva a ventik sebessége és most lassabban forognak ez miatt akkor is lehet melegebb a gépházban.

Proci csere közbe kivetted a vgat? Esetleg poros vagy nem jól van rajta a hűtő vagy ideje újra pasztázni.


Hirtelen ennyi :)

2015. ápr. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, a két processzornak különböző az FSB-je, és amelyiknek magasabban van, jobban hajtja a pci-e frekvenciáját is.

Nem biztos, csak egy ötlet.

2015. ápr. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 60°C-s vga kártya mióta meleg? Majd ha 90°C felé megy, akkor izgulj.
2015. ápr. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mennyire van jól pasztázva az a proci ?játék közben mennyire melegszik? lehetséges az fűti be a vga-t főleg ha nem rendesen szellőző házról van szó . tápegységet mért nem írtad le ? noname esetleg?
2015. ápr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azt nézted még hogy a vga ventilátorja rendesen pöröge és hány százalékon megy ? automatán vált feljebb terhelésnél? nem ártana valami progival feljebb hűzni a fordulatszámot 60-70 % -ra
2015. ápr. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló: Nem vettem ki a vgat nem szoktam ilyenkor eddig feleslegesnek tartottam.Egy ujrapasztazast kiprobalok ha hazaértem, ez nemnhulyeseg mert eleg keves került az új procira. Bios resetet el is felejtettem oszinten negmondom, de azt is beadjuk ha hazaértem koszi! A gépezet ugyan ugy ossze van rakva mint általában oldalak is fenn vannak. Tapom egy 500as FSP Hexa de szerintem az kizarva boven eleg neki es jo tap. Az a vicces h ma reggel mikor bekapcsoltam megnezni emaileket akkor 37fokon volt a vga nagyon meglepődtem. Elinditottam gyors egy bluray filmet meg egy combosabb játékot es 15perc alatt nem ment nagyon 45 fok fölé. Ez mar kicsit jobban tetszett mint amit ejjel mertem :D esetleg a bios hulyithet ?
2015. ápr. 24. 07:24
 7/8 A kérdező kommentje:
A gephazba két 14centis Xigmatek szállítja a levegőt fentről le, es egy jol összerakott toronyhazrol van szo (szervergephazbol lett átalakítva)
2015. ápr. 24. 07:26
 8/8 anonim ***** válasza:
fene tudja de ha terhelésnél még esetleg 70 fokos is akkor sem kell aggódni érte .
2015. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!