Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi (2007) HDD-k meghibáso...

Régebbi (2007) HDD-k meghibásodása történhet spontán?

Figyelt kérdés

Vettem egy hdd-t használtan, most 8. életévében van, nem fut róla oprendszer, egy partíció az egész, adattárolóként használom. Nagy esély van rá, hogy egyik percről a másikra tönkremegy, vagy rendszeres kondícióellenőrzéssel megelőzhető?

Sentinel:

power on time: 2446 days, 3 hours

start/stop: 99

excellent állapot.



2015. ápr. 25. 16:17
 1/7 Gábor_79 ***** válasza:

Nem előzhető meg. Alapvetően egy igen kifinomult mechanikai szerkezet, újabban meg tervezett elavulással készítik az olcsóbb modelleket.

Az idő előrehaladtával a spontán meghibásodás esélye nagyobb. Ha érdekel: [link]

2015. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

A kondíció ellenőrzéssel a meghibásodás nem előzhető meg, hanem előre jelezhető.

Természetesen ami az adattárolóra vonatkozik.

Az elektronika meghibásodása miatt is tönkre mehet,a mi nem jelezhető előre (nincs előjele).

Olyankor a jelenség az, hogy egyik pillanatról a másikra meghal (valószínűleg).

2015. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nepszeru modell, igy elektronikat lehetne benne cserelni ugy tudom. Mindenesetre arra szamitsak hogy 100/100 es egyszer csak meghal, vagy lesz egy gyors romlasa, vagy lassu romlasa, mint amortizacios folyamat, vagy inkabb ne is szamitsak? :)
2015. ápr. 25. 17:17
 4/7 Szirty ***** válasza:
A leggyakoribb esetben folyamatos romlással halnak el.
2015. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy bármelyik program előrejelezné. Azok többnyire a SMART értékekre hagyatkoznak és van olyan meghibásodás ami nem mérhető. Csak a példa kedvéért a szakember elmondása alapján: parkolás alkalmával egyfajta műanyag rámpára tolja ki az olvasófejet a gép. Az hosszú távon elkopik és a fej hozzér és (konkrétan) rátapad a lemezt bevonó szilikonszerű anyagra. Induláskor nem oldódik a kötés és letépi az olvasófejet. Csak hallomásból tudom. Vagyis olvastam.
2015. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

Semmi nem törvényszerű a kérdésben és mindenre van ellenpélda.

Véleményem szerint a közelgő meghibásodások jelentős része előrejelezhető legfőképpen a SMART-nak köszönhetően.


Felhívom a figyelmet arra, hogy a "jelentős rész" nem értendő úgy mint "mindig" vagy úgy mint "soha"!

2015. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Virágos. Mondjuk ha a 7 éve gyartott vinyó power on time-ja 6.7év... :D de a start stop az 99 akkor gondolom 24/7-ben hasznaltak valami moge. Koszonom a valaszokat es a cikket (elolvastam de bizonyos szakszavak nem viragosak). Meregetem sentinellel aztan meg tonkremegy :)
2015. ápr. 25. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!