Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 750 TI mellé milyen...

GTX 750 TI mellé milyen processzort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés ott van. Ár olyan 55-60 alatt legyen. Leginkább az érdekelne,hogy melyik az a processzor amelyik kihajtja rendesen és mégsem magasabb kategória(Pl i7 4790k-t felesleges lenne ilyen videókártyához venni,de egy Celeron meg nem elég hozzá).

Köszi előre is.



2015. ápr. 26. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ehhez egy I3-as bőven elég!
2015. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
GTX 750Ti-hez Pentium G3420-at szoktak rakni, de ha 50K-ig elmész, akkor rakj mellé egy i5 4440/4460-at és majd idővel (azért belátható időn belül) cseréled 280/280X-re, vagy ha kijön addigra az R9 3xx sorozat akkor ha lemegy a 2xx sorozat ára, akkor R9 290 is simán beleférhet.
2015. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A későbbiekben szeretnéd továbbfejleszteni esetleg a gépet? Meg AMD-t, vagy Intelt akarsz? Maga a CPU legyen 55-60 alatt?

Mert én kapásból I5 4460-at mondanék, ami egy kicsit még sok is a kártyának, viszont bőven elég kb mindenhez, így ha szeretnél GPU-t fejleszteni, előtted áll az út.

Ha csak az a lényeg hogy minél költséghatékonyabban kijöjj, akkor vagy AMD FX 6300 (ez egy 3 fizikai mag + 3 szállal rendelkező processzor, amihez kell egy drágább lap, egy jobb hűtés a gyárinál, viszont kb. 28k maga a processzor.

Intel terén egy I3 4160, ami pár ezerrel több mint az FX (két fizikai mag + 2 szál, viszont az a két mag jóval erősebb az FX-énél.)

Ha játékra használod a gépet (750 Ti-ből ítélve gondolom szeretnél játszani a géppel) akkor én személy szerint az i3-at választanám, nagyon alul értékelt processzor, és véleményem szerint itt is rengetegen csak az interneten található benchmarkok alapján ítélik meg (ami kb. egy kalap semmivel egyenlő, főleg játékok terén).

Az AMD jobb minden egyéb másban, de a két processzornak kb. azonos teljesítménye van statisztikailag. Az említett i3-as még az FX 8350-essel is egyenlő egyenlőre játékokban..

AMD vs. Intel ízlés és pénz kérdése, hogy mire szeretnéd használni.

2015. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
i5 4460, ha hosszútávon gondolkozol(bővítésben), nekem r9 290 van mellé, bőven elég mindenre és belefér az árba
2015. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trevor. ***** válasza:
Nekem gtx 750 Ti kártyám van, először Intel Pentium G3420 volt mellette, amivel sajnos 1280x1024-ben volt egy kis cpu limitem, így lecseréltem i5-4460-ra, amivel tökéletes. Persze majd idővel lecserélem GTX 970-re, de most egy darabig elég lesz.
2015. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!