Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzor hűtőt...

Milyen processzor hűtőt ajánlanátok ami 20-25 fokon tartja a procit akkor is ha játszok?

Figyelt kérdés
Mert ami benne van Intel hűtő azzal sajnos 30 fok de azt írják hogy 20 fok lenne az ideális.

2015. ápr. 27. 17:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hogy vitte volna annyira le a hűtő? ha a szobahőmérséklet mondjuk 25fok akkor azt ne várd el terhelés alatt hogy neked majd 20fok körül lesz terhelés alatt.

Amúgy is simán megkérdőjelezhető hogy a CPU hőmérséklete a magas vagy az alaplapé. általában a hőmérő programok az alaplap CPU foglalatának hőmérsékletét jelzik ami nem fedi a valós CPU hőmérsékletet mivel valószínűleg a magas teljesítmény leadása miatt az érintkezők fűtik a foglalatot. 20fok az ideális. na persze. csak épp még egy vízhűtő rendszerrel sem tudod annyira lehűteni. a lag meg nemhinném hogy az amúgyis alacsony üzemi hőmérsékletnek tudható be.

2015. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igazad lehet de 5 óra játék után már megértem hogy elfárad a gép egy kicsit. A hőmérsékletet meg a Biosba nézem meg mert ott írja ki
2015. ápr. 27. 18:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Ott nem a hőmérséklettel lesz gond, hanem vagy elfogy a RAM, vagy a "VRAM" (a CPU IGP-nek adott része) telik meg és azért laggol.

Ha a magas hőmérséklet miatt lenne ez, akkor legalább 60 fokosnak kell lennie, hogy elkezdjen trhottingolni.

Nekem mikor a G840 volt (lényegében ugyan az mint a 2020 csak 100 MHz-el lassabb, meg az IGP-je is kicsit köhögősebb) 68 foknál kezdett el trhottingolni, de ezt a hőmérsékletet csak azért érte már el, mert ki volt száradva a paszta (gyári hűtőn) meg kicsit poros volt, újrapasztázás, portalanítás meg egy kis plusz levegő bejuttatása a rendszerbe és tessék lássék nyertem 14 fokot.

Mondjuk amikor cseréltem az i5 3470-re akkor már voltak gondok, mert 100%-os terhelés mellett (AIDA64-el) 80 fok is volt (sajnos a i5 OEM volt így a 840-es gyáriját kellett rátennem), szóval ott volt az a pont amikor azt mondtam hogy valami komolyabb hűtő, egyből 8K-ért Scythe Ninja 3 Rev. B, 50 foknál nem megy feljebb (ez persze AIDA64-es tesztnél volt megint), játéknál meg 40 fokig megy csak, és majdnem passzívan megy a hűtés, mert a ventije csak azért megy, hogy a megfelelő légáramlat meglegyen a gépházban, de be van allítva, hogy maximum 1450-et pöröghet csak, ha meg a tekerőkével is letekerem (amióta meg van talán 2x volt maxra feltekerve a venti) akkor alig forog 600 RPM-el.

Nem a hűtéssel van nálad a probléma, hanem az IGP nem bírja vagy megtelik a "VRAM", vagy csak a rendszem memóriája kezd elfogyni.

2015. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Valószínüleg a rammal lesz a gond mert 2GB-os videókártyából 1GB a dedikált videó memória és már csak 3GB rammal tudok kockulni ami nagyon kevés
2015. ápr. 27. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!