Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS -új alaplap hiba, mi...

BIOS -új alaplap hiba, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt alaplapot megbízható ismerőstől olcsón, hogy a jelenlegit kicseréljem. Össze raktam a gépet, és bekapcsoltam, hogy működik-e. Működött is, de rossz volt a szalagkábel, így kicseréltem, és elkeztem telepíteni a gépet. Már nem emlékszem pontosan, hogy miért, de újraindítottam a gépet. Azóta se kép, se hang. A BIOS-t akarta visszaállítani, el is kezdte, majd automatikusan újra indult, és a 2. újraindítás óta ilyen. Amíg működött a gép, addig egy rövid sípolás után bekapcsolt, most már hosszan sípol és kb 10 mp után automatikusan újraindul.


Miért nem kapcsol be a gép? Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Az alaplap típusa: GigaByte GA-EP43-DS3L



2015. ápr. 30. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vágd a megbízható ismerős fejéhez, nyilván nem véletlen volt olcsó.
2015. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egészen addig sípol amíg újra nem indul? ... Itt a BIOS al lesz gond. A vissza állítás megszakadt ami gajra vágta a biost. Két lehetőség van. Felhívod a gigabyte ot, hogy lehetséges-e vészhelyzeti helyreállítás vagy te magad utána nézel a gigabyte oldalán ezeknek.

Persze van még egy lehetőséged. Kapcsold be majd amikor sípol nyomd meg a reset gombot. Ekkor a dual bios elkezdi helyreállítani magát a legtöbb ilyen alaplapon. Ha ez se próbáld meg kivenni az elemet és zárd rövidre a helyét egy kicsit, hogy a kondik kisüljenek. Rakd vissza az elemet dugd be és próbáld meg. HA így se akkor csak a BIOS helyrerakás marad. Ami vagy sikerül vagy nem. Csak eeprom égetővel lehet helyrehozni ha semmi se válik be.

2015. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget! Nem addig sípol, amíg újr anem indul, hanem bekapcsolom, nagyjából 2 mp után sípol olyan 2 mp-ig, majd mintha próbálna bekapcsolni a gép. Ezután leáll, majd magától újraindul. A folyamat a végtelenségig megy.
2015. ápr. 30. 18:12
 4/15 anonim ***** válasza:
Meglesem neked mit jelent az egy hosszú sípszó.
2015. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vállt be, amiket leírtál! :(

Köszönöm a segítséget, várom a válaszodat akkor.

2015. ápr. 30. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi jót. Itt a BIOS kergült meg. Van egy ilyen opció: Ismétlődő hosszú hangjelzések: A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.


Viszont itt nincs szó újra indulásról. Egyszerűen csak bizonyos időnként sípol. Minden esetre próbáld meg hátha a ram szarakodik. Pucold meg a lábait a slotot is és ellenőrizd másik modullal is ha van rá mód. Illetve csak egyet rakj be és cserélgesd.

2015. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megpróbálom! :)
2015. ápr. 30. 18:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Am nem tudom, hogy ez ad-e valami irányt, de ha minden vissza rakok a régi alaplapra, akkor a gép rendesen működik, bekapcsol.
2015. ápr. 30. 18:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mik vannak a gépbe? Mondj nekem procit ramot mindent. Lehet valami nem tetszik a BIOS nak. Ahogy azt előttem már írták vágd hozzá az ismerősödhöz ha semmi reakció meghalt a BIOS. Azért volt ilyen olcsó. :/
2015. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

CPU: Core 2 duo e6400

Memória: Kingmax kldd48f-a8kb5

Videokártya: Radeon gv-r567zl-1gb

Tépegység: Chieftec gps-450aa-101 a

Lemezíró: Asus drw-1608p2


Találtam egy olyat, hogy lehet frissíteni kéne a BIOS-t, de kép nélkül nem tudom. Akkor olyat is lehetne, hogy a BIOS-t flashelem floppy segítségével. Van valami töleted esetleg?

2015. ápr. 30. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!