Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS -új alaplap hiba, mi...

BIOS -új alaplap hiba, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt alaplapot megbízható ismerőstől olcsón, hogy a jelenlegit kicseréljem. Össze raktam a gépet, és bekapcsoltam, hogy működik-e. Működött is, de rossz volt a szalagkábel, így kicseréltem, és elkeztem telepíteni a gépet. Már nem emlékszem pontosan, hogy miért, de újraindítottam a gépet. Azóta se kép, se hang. A BIOS-t akarta visszaállítani, el is kezdte, majd automatikusan újra indult, és a 2. újraindítás óta ilyen. Amíg működött a gép, addig egy rövid sípolás után bekapcsolt, most már hosszan sípol és kb 10 mp után automatikusan újraindul.


Miért nem kapcsol be a gép? Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Az alaplap típusa: GigaByte GA-EP43-DS3L



2015. ápr. 30. 17:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nyomogasd az end gombot. Ha bejön a q flash akkor mehetünk tovább.
2015. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem jött be.
2015. ápr. 30. 18:59
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos menthetetlen. Ez a lap már nem igen tud BIOST flash elni floppy ról. Ha a q flasht el lehetne érni pendrive ról fel lehetne tenni a BIOS-t rá újra. De így semmi.

[link]

Itt a teljes használati útmutató hozzá. Sajnos angol de magyart nem találtam. Szerintem vidd vissza az ismerősödnek és kérd vissza a pénzt. Mond neki, hogy amint elhoztad és összeraktad ezt csinálta be se kapcsolt. ellenkező esetben nem fogja vissza venni azt mondja, hogy a te hibádból ment tönkre.

Sajnos ez az alaplap már a múlté. Mennyiért vetted ha szabad megkérdeznem?

Hátha tudok hasonló árban nézni neked egy ugyan így felszerelt vagy akár modernebb lapot.

2015. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

:( Oké. Köszönök mindent!

5.000 Ft-ért vásároltam tőle.

2015. ápr. 30. 19:15
 15/15 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz. Ez az alaplap újonnan 30 ezerbe került. :S


Ez ugyan drágább de jobban kijössz.

Meg van hozzá a hátlap is a gyári doboz is ráadásul 2 videó kártyát is tud kezelni: [link]


Vagy itt van ez. Árban hasonló: [link]


Vagy ez. Ez kicsit drágább mert 10k felett van de megéri. Lehet bele DDR3 as ramot is tenni a a processzorod támogatja és gyorsabb SATA is van rajta.

ez egy tapasztalat nekem is van ilyen lapom és hibátlan. Jobb mint bármelyik másik ebben a kategóriában.


Akár nála is szét nézhetsz. Nála már 4500 ért is láttam alaplapot.

[link]


Egyre figyelj. Csak utánvéttel vedd semmi esetre se utalj előre. Maga az oldal megbízható sokszor vásároltam már itt és egyszer sem vertek át de fő a biztonság. Vagy utánvét vagy személyes találka ha lehet.

Remélem tudtam segíteni. Ezt a lapot meg vidd vissza. Gyűjts még egy kis pénzt és szerez egy biztosan működőt ez nem éri meg a szenvedét. :)

2015. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!