Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lesz ez a dx12-vel?

Hogy lesz ez a dx12-vel?

Figyelt kérdés
Én most szeretnék venni egy komplett gépet viszont nem tudom hogy várjak e míg megjelennek az amd új videókártyái, mert azokban már elvileg dx12 lesz de ahogy olvastam a régebbi kártyákon is elérhető lesz. Amilyet most venni szeretnék az az R9 270x. Ha most ezt megveszem a dx12-őt ugyan olyan mértékbe kihasználja mint majd az újak? Inkább várjak júniusig vagy vegyem meg most?

2015. máj. 1. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Tier 2. Az új AMD kártyák ugyanúgy refresh széria lesz, mint ahogy párszor előfordult már a történelemben, leszámítva a 390X-et, ami megkapja a HBM-et is. Az új AMD kártyáknak kisebb fogyasztásaik lesznek, ezen kívül már támogatni fogják a tier 3 DX12-t is. (nagyvonalakban annyi, hogy a tier 3 jobban kihasználja a gpu-cpu kommunikáció előnyeit, gyorsabb lesz, szóval érdemes megvárni a július-augusztust vele)
2015. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(elnézést, ha nem volt egyértelmű: 270X helyére jön majd a 370X, ami valószínűleg ugyanannyiba fog kerülni [vagy kicsit drágább lesz], mint az előd, hiszen teljesen leváltani készül)
2015. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor szerintem is várok vele.
2015. máj. 1. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Várd meg.
2015. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy prohardveres cikkben pont azt olvastam, hogy az összes GCN GPU tier 3 azaz teljes DX12 támogatású lesz, míg a korábbiak egyáltalán nem. Nvidia oldalról viszont az alapszintű tier 1 visszanyúlik az első DX11 kártyákig (400-as széria), de a maximum jelenleg a tier 2 a zöld oldalon. Persze ezt már régebben olvastam, így azóta a microsoft változtathatott a követelményeken.

Amúgy várni egy hamarosan megjelenő újdonságra általában megéri!

2015. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!