Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miket kell figyelembe venni...

CopYpszilon kérdése:

Miket kell figyelembe venni ha egy GamerPC-t akar osszeallitani az ember a 0-rol?

Figyelt kérdés
Nemreg a laptopom megadta magat es ugy dontottem egy PC-re fektetek be melyet foket jatekra hasznalnak. Keretem kb. 200.000-220.000 FT es igy kene a legjobb PC-t osszeallitanom.Mikre kell nagyon odafigyelni es ha nem tul nagy keres leirnatok specifikusan, hogy pl. a video kartyat ettol es ettol a gyartotol erdemes beszerezni stb.Eddig eggyaltalan nem volt dolgom PC-vel igy a hazat igy most kene beszerezni, valamint fontos lenne, hogy meg nehany evig bovitheto legyen. A valaszokat elore is koszonom.

2015. máj. 2. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

1. Táp:FSP Hyper 700W

2. alaplap: ASRock Z77 Pro3 Alaplap

3. VGA: nVidia GTX 780 OC 4GB 256bit (gigabyte, jó tuningoló cég)

4. processzor: Intel i5 xxxxk

5.1TB WD merevlemez

6. Corsair carbridge

7. limlom egér,hangfal,bill,monitor,35 ezer

Bocsi ha nem részletesen irtam le

2015. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy gép összeállításánál leginkább arra kell figyelni, hogy a dolgok legyenek arányosak egymással.


Pl. ha megveszed a legjobb videokártyát a piacon, akkor értelemszerűen nem egy középkategóriás processzoral fogod hajtani. Az én kedvenc márkám az MSI, de a gigabyte is jó, ahogy előttem írták. Arra sem árt figyelni, hogyha valaki amd procit vesz, ahhoz inkább ati kártyát rakjon, intelhez nvidiát.


A felépítést amúgy úgy kell elkezdeni, hogy eldöntöd mire szeretnéd használni. Ha játékra, akkor a vidkari lesz a kiindulópont, ha valami olyan jellegű munkához kell, akkor a proci. Ha megvan a proci, akkor már van elképzelés milyen lap kell, és így tovább...

2015. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1,

a 700-as tap kb folosleges mindenbe, amiben 1 videokartya van...

2, pont, hogy a monitor-eger-billentyuzet haromsagon nem szabad sporolni, mert azok amiknek a jo megvalasztasa befolyasolhatja az ember egeszseget - es gyorsabb procit barmikor vehetsz, de uj szemet, kezet nem...


Kerdezonek extra: A gamer pc-be, manapsag "minimum" a min8GB ram, (akar 16 is) es a ssd.

2015. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:

#2


A legjobb VGA-kat tudod középategóriás processzorral (i5) hajtani.


Semmi alapja sincs annak,hogy AMD processzorhoz mindenképpen AMD VGA kéne.



Egy "Gamer PC"-hez kell


-8gb RAM minumm

- legalább középkategóriás VGA legalább 2gb GDDR5 VRAM-mal (270(x),GTX760,GTX960,R9 280,R9 285, vagy jobb )

-egy közepes processzor (i3-4160/FX6300) vagy jobb

- jó minőségű táp pl, XFX TS 450w

-7200-as 'tb-os HDD

SSD nagyon hasznos, nem nem kötelező

2015. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BM-Striker ***** válasza:
Ja igen, kerüld a "gamer"-nek árult hardvereket, leszámítva az MSI GAMING szériát VGA-ból.
2015. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!