Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet 840E forintból jobbat...

Lehet 840E forintból jobbat összehozni 4K játékra?

Figyelt kérdés

Silverstone Raven RV-05 ház (kb. 35E)

FSP Raider 750W táp (kb. 25E)

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 alaplap (kb. 35E)

i7-4790k processzor (kb. 100E)

Raijintek Ereboss hűtő (kb. 10E)

2x8gb Crucial Ballistix Sport 1600mhz CL9 memória (kb. 36E)

OCZ ARC100 240gb ssd (kb. 30E)

Gigabyte GTX Titan X 12Gb (kb. 315E)

Philips BDM4065UC 40" monitor (kb. 245E)


Ez kb. 840E forint kiszállítva. Szükség esetén bővítem még egy Titan X kártyával és még 16gb memóriával.


Monitor meg minden alkalmas 60fps játékra?



2015. máj. 2. 19:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Előző kiírt kérdéshez képest picit változtattam, illetve kevés (értelmes) komment jött.
2015. máj. 2. 19:03
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Unatkozol rendesen, az biztos. Nem hinném, hogy ezt komoly kérdésnek szántad.
2015. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
840 ezerből már LGA 2011-3 konfigot lehetne építeni. ( LOL )
2015. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 havi keresetem (külföldön). Durvább, mint otthon egy 2-300K gép átlag fizuból?

De nem erről szólt a kérdés, szóval hello!

2015. máj. 2. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:

3 megjegyzés:

- A Raven nem egy túl jó ház. Persze, jól szellőzik, köszönhetően a két hatalmas ventilátornak, viszont zajos, hajlamos rezonálni, a ventilátorszabályzóért meg mindenért le kell kapni róla a rácsot, ami nagyon hamar el is gyengül. De persze ezeket nem említik meg a tesztekben.

- Ha már 4970k, valószínűleg szép tuningot kell rajta összehozni, mert kelleni fog a szufla a 4K alá, ha azt akarod, hogy IGAZÁN stabil fps-ed legyen, gondolok itt 4.8 körülre. Szerintem ha már léghűtés, told ki a pénztárcádat és pl. Dark Rock Pro 3, vagy Thermalright Silver Arrow.

- Nagyon szép és jó, ha 4K-n játszol, viszont ha 40"-es monitoron bámulod, akkor 1080p élményt kaptál egy k**vanagy kijelzőn. Szerintem gondold át ezt és inkább keress egy kisebb monitort, pl. 27"-eset, ami max 1440p-t támogat, és ha már ilyen szép és okos ez a technológia, downsample-vel játssz, akár DSR-rel, akár OGSSAA-val. A kisebb kijelzőn sokkal látványosabb és szebb lesz a 4K, mint egy hatalmas panelen.

2015. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Raven ház helyett jobbat? (tetszett az elforgatott alaplap és hogy nem túl nagy) Egyébként nem nagyob piszkálnám a ventijeit, közepes beállításra és kész. HDD-t sem tervezek bele, inkább majd még egy SSD.


Procit egy kicsit meghúzom, de a TDP-je nagyon kicsi, húzva sem sok, itt egy teszt a hűtőről, egyik legjobb.


[link]


A 40" 4k monitor egy 20" full hd-nak felel meg, ami már nem kis részletgazdagság, nem? Illetve kb. 1-1,2m lenne a szemtávolság a monitortól.

2015. máj. 2. 19:44
 7/9 Gábor_79 ***** válasza:

Én az FSP Raider helyett javasolnék mást. Akár az Aurum szériát vagy más gyártó tápját. A Raider kisebb változatain is tapasztalható a ventilátor zavaró hangja. Hangos konkrétan.

Seasonic X Series hibrid ventilátor vezérlésű; 30%-os terhelés után kapcsol be. Vagy Corsair AX 750 ugyanilyen csak 60 %-ig passzív.

CPU hűtőből is vehetnél jobbat talán.

2015. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

ASUS X99-A alaplap

2011 intel i7 cpu

8GB ddr4 memoria

nvidia titan vga kártya

800W táp

500GB HDD

40" samsung monitor full HD !

inkább ez !

2015. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző, már elnézést, de rosszabbat nem tudtál volna? Alaplap még oké, prociból már nem fogja tudni, hogy mit vegyen, mert van azért több, "nvidia titan" nem mindegy, hogy a legújabbat veszi, vagy az egy-két generációval előttit, ha már DDR4, miért csak 8GB, "800W táp" ha így írod, valami HKC-t vagy Akygát dog venni, ami rövid úton ropogósra süti az alkatrészeket, 500GB HDD lóseggszőr egy ilyen géphez szerintem, SSD röhej, hogy nincs, 40" monitor FHD-n, hát, jó étvágyat, remélem beleőrülsz a pixelméretekbe, amúgy ekkorát nem is nagyon gyártanak, csak max TV-t, de azt játékra nem használjuk. Előzőt nem, nem, nem és nem!
2015. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!