Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen folyamatokat érdemes...

Milyen folyamatokat érdemes elvégezni egy frissen vásárolt használt videokártyán?

Figyelt kérdés
Egyedül a 3DMark tesztelő programokról hallottam. Ezeket meg is szeretném csinálni. Ezzel meg lehet állapítani, hogy milyen állapotban van a kártya? Valami olyasmi kellene, mint ami a merevlemezekhez van, a HD Sentinel.

2015. máj. 18. 01:16
 1/6 hypno ***** válasza:

Ereszd rá a Valley Benchmark programot.

Az megizzasztja amennyire akarod.


Egy videokártya mindazonáltal nem olyan mint egy merevlemez. Ha hibátlanul működik akkor jó állapotban van, ha meg nem, akkor meg elromlott.

2015. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, majd megpróbálom.

Szóval olyan nem lehet, hogy jól működik és mégis egy benchmark teszten kevesebb pontot ér el, mint amennyit kellene neki? Vagy jól teljesít, vagy sehogy?

2015. máj. 18. 10:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Láttam van az Unigine-nek a Valley-en kívül más benchmark programja is. Azokat is érdemes elvégezni?
2015. máj. 18. 10:52
 4/6 hypno ***** válasza:

Lényegében így van.

Persze előfordulhat, hogy szemetelni kezd nagyobb terhelésen, vagy becsíkoz, stb. mert pl. valamelyik memória hibás, de az egyértelmű hiba.


Az elérhető tesztpontszámmal ne foglalkozz túl sokat. Annyit megközelítőleg tudni fog, mint amennyit az itt-ott megjelenő tesztek szerint tudnia kell.


A tényleges használatban elért sebesség meg sok tényezőtől függhet. Pl. olyan folyamatok, programok futnak a gépeden amik másnál nem, másként szellőzik a géped, másként van beállítva a BIOS, másként van tele a merevlemez, stb.

2015. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hypno ***** válasza:
#3 én csak a azt használtam amit javasoltam. Azt is csak egyszer, próbaként. Aztán megnyugodtam hogy minden működik és le is szedtem, mert amúgy semmi szükség rá.
2015. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Nem sokára fog megérkezni az új videokártya, de addig is letöltöttem a Valley Benchmark-ot és lefuttattam a mosatni kártyámon. A strapát jól bírta, maximum hőmérséklet se ment fel 65°C felé. Legalacsonyabb beállításon 372 pont lett, 8.9-es átlag FPS-sel. Már itt van az ideje a cserének :)

2015. máj. 18. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!