Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire használják a DDR4-es...

Mire használják a DDR4-es ramokat? Mire lehet kihasználni? DDR3-mas vagy DDR4-est érdemes beszerezni a hozzá szükésgesekkel?

Figyelt kérdés

Egyre csak járok utána a gép alkotórészeinek,amit ajánlottak a 700 eurós árfekvésben. Bár tudom ez is meghaladja némileg a keretet,de az árfekvéséhez képest nagyon jól járok vele. Legalább is ezt gondolom. Aztmondták ennél erősebbre nem lenne szükségem. Bár azért mégis eljátszok a gondolattal,hogy mivan ha mégis. És milesz később. Mire használhatnék egy i7K-s fejleszthető procival és alaplappal DDR4-es ramokkal ellátott gépet.


Nos a főbb kérdés ennek ellenére mégis az volna,hogy Egy DDR4-es memóriát mihez használnék ki?


[link]


Azt írja a google,hogy i7-es procihoz és alaplaphoz használatos,és 4-5* gyorsabb a DDR3-masnál. De kérdem én mire használatos ilyen gyors ram? Mikor veszem észre a különbséget a DDR3-mas és a 4-es között? Több DDR3-mas lesz olyan hatékony,mint kevesebb DDR4-es ram?


Egyébként egy megerősítést kérnék. Battlestar Galactica online-t,és Rome Total War 2-t szeretnék játszani,Anno2070-et és Sims játékokat a városépítés lehetősége miatt. Gond nélkül vinni fogja a lenti gép?

Az Online játékokhoz mire kell hangsúlyt fektetnem? Mit kell fejlesztenem,odafigyelnem a megfelelő internetkapcsolat mellett? A battlestar galactica Online Bongészőben játszható játék. At Adobe Flash gyakran omlik össze. De ez a régi 8 éves gépen történt,ami egy hete romlott el. A lenti konfiguráció azt váltaná ki.


Proci: i5 4460

Alaplap: ASROCK H97M Pro4

Táp: CTG-500 80PB

GPU: Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GI

Ram: Geil Evo Leggera 2x4GB DDR3 2133MHz

HDD: ST2000DM001

Gépház: Zalman ZM-Z1

Ventillátor: --

Procihűtő: Alpenföhn Ben Nevis

SSD: Intel 530 120GB


Még valami. Ha szeretném én magam összeszerelni a gépem hol szerezhetek hozzá megbízható ismereteket? Melyik kábel hova stb. (ennek még nem néztem utána-mindent sorjába,de azért addig is jól jön a segítség,tanács)


Illetve kérhetek egy DDR4-es rammal működő i7-es proci által és alaplappal támogatott gépkonfigurációt? Még nem értek nagyon a mi mihez passzol dologhoz,ezért kérem. Utánanéznék aztán a dolgoknak,és rájövök végre,hogy miért is az az összeállítás a jó,ami. Mi mihez passzol,és tudm mihez viszonyítani a saját konfigurációimat.


Azt is megjelölnétek az i7-es konfig mellett,hogy mit nem muszály azonnal belevenni pl procihűtő,hogy ne legyen annyira drága,és később kipótolnám,csak addig se maradjak gép nélkül,mert nem a sajátomról írok.



2015. máj. 24. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A DDR4-es RAM-ok jelenleg még túlárazottak, nem érdemes rájuk gépet építeni, hacsak nincs ~félmillió Ft-od.


Az általad írt konfigba bőven elég lenne 2x4GB 1600Mhz-es c9-es RAM, 17-18ezer Ft körül már lehet kapni. Procihűtő sem kell külön, a gyári tökéletes. Én személy szerint az SSD-t is kihagynám. Az így fennmaradt összeget egy sokkal jobb videókártyába fektetném, ugyanis az a játékos gépek lelke.


Mennyi lenne az árkeret, amit szánnál a gépre?

2015. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 halalfalo ***** válasza:

Ha jól számolom, 700 euró = 215 ezer Ft.

Ennyiből a fenti gép a legjobb, esetleg SSD nélkül, erősebb videokártyával.

Ja, és 1600MHz-es RAM-nál felesleges gyorsabbat venni.


8GB DDR4 RAM kb 25 ezer, mellé a legolcsóbb proci 120, a legolcsóbb alaplap 60 ezer.

És már gyakorlatilag el is értük a pénzbeli határt. A mostani DDR4 RAM-ok nem gyorsabbak a DDR3-nál ahogy fejlődnek, gyorsabbak lesznek. Különbség egyelőre nincs. Most annak éri meg ezzel foglalkozni, aki nem sajnál 1 milliót gamer gépre, vagy a munkája miatt szükséges ilyen erős processzor, hozzá meg értelemszerűen ilyen lap és RAM kell.

2015. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! Felnyitottátok a szemem rendesen. Igen így már érthető a DDR4-es ramok mibenléte.

Visszatérve a gépemhez,amire pénzem lenne.

Az ajánlott konfigurációnal is úgy volt megjelölve a procihűtő,és SSD,mint nem feltétlen szükséges kiegészítők. Ha a 2133MHz-s ramon is spórolhatok,ahogy már hallottam több felől (egyébként miért ajánlották a gyorsabbat,ha nemszükséges hozzzá,és megnéztem az alaplap adataiban is csak 1600MHz-s RAM-ot támogat),akkor felszabadul 120 euró. Na annyival drágább videókártya szóba jöhet. Ha kell még spórolhatok a 2T-s HDD-n is 25 eurót. Elvégre külső tárolóm már van 1T-s. Így felszabadul 140 euró. (és ha kell később amúgy is megvehetek bele a most kispórolt nem létfontosságú eszközöket)

Ám az 1600 MHz-s és 2133 MHz-s Ramok közti teljesítménybeli különbséget mikor érezném meg azt is megkérdezhetem?

2015. máj. 24. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Pl FM2+ alapon,ahol erős integrált VGA van a CPU-ban,és az profitál a gyors memóriából,ugyanis az a rendszermemóriából vesz le magának.
2015. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A RAM-ok közti különbséget akkor éreznéd, ha integrált videókártyád lenne a gépbe, ugyanis az iGPU-knak nincs külön VRAM-uk, ezért az alaplapon levőből csípnek le maguknak. Minél nagyobb az órajele, annál gyorsabb az elérés (persze számít a késleltetés is). Ezért van az is, hogy egy integrált videókártyás gép esetén ha a ram dual-channelben megy, akkor lényegében duplázódik a teljesítmény, a játékokban is 2x annyi fps lesz, s pl az 1600Mhz és a 2133Mhz-es RAM közt (ha ugyanolyan késleltetésű) kb 30-35% különbség van. Ezzel szemben egy dedikált videókártyával rendelkező gépben a teljesítménynövekedés max 2-3%, de inkább kimutathatatlan.


Magyarországon élsz? Ha igen, Ipon.hu-ról összeraktam neked egy gépet:

alaplap: ASROCK H97M Anniversary (olcsóbb)

proci: INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX (nem változtattam)

ram: CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 CML8GX3M1A1600C9 (olcsóbb)

videókártya: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 GTX960 2GB GDDR5 OC PCIE + The Witcher 3 kupon (2x olyan erős, játékokban duplaannyi, vagy több fps)

Merevlemez: SEAGATE Barracuda 2TB 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001 (nem változtattam)

Ház: ZALMAN ZM-Z1 (nem változtattam)

Táp: CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX

SSD: - (később is vehetsz bele, ha nagyon hiányolod. Játékra fontosabb az erős videókari)

Ez iponon összerakással 213.567 Ft

2015. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!