Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az fx procikhoz miért kell...

Az fx procikhoz miért kell olyan drága alaplap? Pl mivan akkor ha egy 10ezres alaplapot veszek hozzá és akkor ha 20ezreset?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 22:25
1 2
 1/18 anonim válasza:
21%

Egy 20 000 Ft-os alaplap még nem drága. :)

De az FX processzorokat azért már főleg játékokra használják, ahhoz meg jó ha nem a legolcsóbb alaplapot választod. :D

17-22 000-ért már van jó szerintem.

[link]


[link]

2015. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Trevor. ***** válasza:
Azért, mert sokat fogyasztanak és az olcsó alaplapokon gyenge a processzor tápellátásáért felelős áramkör (VRM). És ha az gyenge, akkor a processzornak vissza kell vennie az órajeléből, ezt hívják cpu throttling-nak. Ez könnyen okozza azt, hogy játékokban 60fps-ről egy pillanat alatt leugrik 10-ra, majd vissza és ezt folyamatosan csinálja és qrva idegesítő és játszhatatlanná teszi a játékokat. Míg egy minimum 20K-s alaplapban tökéletesen fog menni a processzor, stabil magas órajelen. És 20K nem drága, főleg ha tuning is kell.
2015. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nekem egy asus m5a78l-m lx3-am van az 12-13 körül van asszem majdnem olyan mint amit linkelt.és nem a legjobb...pl játékok is sz.rul futnak,lassú is a gép és szinte minden ember azt mondja h az alaplapom egy rakat f.s
2015. máj. 24. 22:34
 4/18 A kérdező kommentje:
2.hát nekem pont ez van...hogy szépen fut minden játék highon pl watch dogs...de néha leugrik az fps-em 10re
2015. máj. 24. 22:35
 5/18 anonim ***** válasza:
Az nem a VRM gyengesége miatt van. Ha az gyenge, akkor a tuningolási lehetőség lesz korlátozottabb, az FPS-hez és a hőmérséklethez semmi köze. Nem melegszik túl kissé a gép? Akkor szokott jönni a throttling. De az eredeti kérdésre is válaszd adnék: Minél drágább alaplapot veszel, annál valószínűbb, hogy egy normális lapot választasz. Minőségibb, jobban felszerelt, stb. Persze vannak kivételek.
2015. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hát néztem játék után a proci 85fok volt...szval akkor nem az alaplap a gond ? nem akarok feleslegesen 20k-t kiadni
2015. máj. 24. 22:48
 7/18 anonim válasza:

A 85 fok nagoyn sok.

Milyen a processzorod?

2015. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az első teljesen hülyeségeket beszél.
2015. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
fx6300
2015. máj. 24. 22:57
 10/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..


Itt kaptál választ hogy le tudd tesztelni ehelyett kiírod másképp a kérdést.


Egyébként pedig ha egy alaplap leírásában szerepel egy processzor, akkor az azért van, mert azt el tudja látni elegendő árammal. Az elképzelhető, hogy a tuninghoz már kevés, de gyári órajelen nem lesz vele gond.


A throttling pedig hőmérséklet miatt inkább fordul elő szerintem mint táp ellátási probléma miatt (ha nem tuningolunk), főleg, ha szarul van pasztázva a hűtő.

2015. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!