Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus N550JV laptop?

Asus N550JV laptop?

Figyelt kérdés

Ilyen gépet vennék használtan, 200k körül kaptam pár ajánlatot. Megéri a következő specifikációkkal?

i7-4700HQ 2.4GHz Haswell ,16GB RAM, GeForce GT 750M 4GB, 750GB

Laptopról valaki tud véleményt, tapasztalatot mondani? Ahogy olvastam sokat dicsérik, minőségi laptopnak mondják, jó kijelzővel, anyaghasználattal és hűtéssel :D



2015. máj. 31. 00:22
 1/5 BM-Striker ***** válasza:
200-ért jó gép újonnan, de a 4 magos i7-et ez sem tudja rendesen lehűteni.
2015. máj. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyenem van egy éve, a hűtéssel még soha nem volt semmi bajom - tökhideg mindig a ház -, igaz, nem is pörgetem rajta maxon a legdurvább játékokat.


Két probléma van eddig vele, az egyik gyári: a billentyűzet, ha gyorsan gépelsz rajta, viszonylag gyakran kihagy egy-egy betűt. Mivel 10 ujjal gépelek, ez elég kellemetlen szokott lenni. Lehet, hogy firmware-frissítés megoldja, még nem próbáltam ki.


A másik: máris tropára ment a fülhallgató jack-je benne, pedig egyáltalán nem használtam sokat.


Plusz egy furcsaság, de ez biztosan megoldható valahogy: alapból valami driver vagy videokártya-kezelő rosszul van kalibrálva, és a fehér szín egy kicsit sárgásan jelenik meg a képernyőn. Mindig látom indításkor, amikor átkapcsol a kifogástalan fehérről, de még nem tudtam megtalálni, hol a rákban van a rossz beállítás.


(Jut eszembe, sötét képernyőn eléggé látszik a sarkokban az LCD megvilágítása, ez szélesvásznú filmeknél meg sötét jeleneteknél néha picit zavaró lehet. Ha nem sötét a képernyő, nagyon szép a képe.)

2015. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Egyik laptop sem tudná, nem lehet őket úgy megcsinálni, hogy ilyen teljesítményt ilyen kis vastagságban és kivitelben lehűtsenek tökéletesen :D De én ahogy nézelődtem a legjobbak közt van ez a gép. Néha lenne csak 100/100-on pörgetve, renderelésnél, hisz játékok is jó ha felét kihasználják.


#2

Na erről még nem is hallottam, remélem meg lehet oldani, sokat gépelek én is alapból is, de most megyek egyetemre, informatikát tanulok, van mit gépelni majd mikor programokat ír az ember :D


A hangját is sokat dicsérték, ugye 4 kis hangszóró s még egy külön mélynyomó, gondolom jól szól laptophoz képest. A jack-jét meg nem sokat fogom használni szerintem, mostanin is csak ritkán :D


Üzemidőről tudsz mondani pár szót? Menyit bírja, milyen terhelés mellett, esetleg így egy év után sokat esett vissza az üzemidő?

2015. máj. 31. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:

A legjobb hangja van, amit eddig laptopnál eddig hallottam. A külön kis mélynyomót meg én ráadásul általában lusta vagyok bedugni, és még így is.


A billentyűzetprobléma másoknál is jelentkezett, megtaláltam neten, ott volt, aki írta, hogy firmware-frissítéssel elvileg lehet segíteni rajta.


És nem használtam agyon ez alatt az egy év alatt, úgyhogy nálam nem romlott észlelhetően az akkuidő. Ami mondjuk nem valami észveszejtő (ahogy ilyen teljesítmény mellett várható is), normál terheléssel (intenzív netezés, Word, Excel stb.) úgy kb. 2,5 - 3 óráig bírja a gép, ill. egy 2 órás filmet úgy lehet végignézni vele, hogy kb. 30% marad az aksiban. Ez mondjuk úgy, hogy végig az integrált videokártya megy. Ha átkapcsol a GeForce-ra, akkor biztos sokkal gyorsabban lemerül, úgy még nem próbáltam végig aksival.

2015. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy akku nem bír annyit, de a teljesítményért és minőségért cserébe ennyit be tudok áldozni, viszem a töltőt ha kell és kész :D Köszi az infót, egyelőre úgy néz ki ő lesz a választott, még lehet kérdezek, ha eszembe jut valami :D
2015. máj. 31. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!