Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akad meg és ismétlődik...

Miért akad meg és ismétlődik a heng letöltés közben a rendszerben (win7 és win 8.1 alatt is)?

Figyelt kérdés

Kérem hogy jól olvassátok el mielőtt írtok ne egyrtek nekem a hagyományos" cserélj videokártya drivert" válasszal...


A Gond az lenne, hogy - viszonylag új a gépem -(8 magos AMD, és 8 Gb HDD és egy 4GB videokártya) amíg csak simán használom és letöltök és mást nem csinálok rajta, nem történik semmi különös. De ha mondjuk letöltök, akár több szálon is, pl Torrent vagy p2p, akkor a videók, zenék és a rendszer meg-meg áll, szabálytalan időközönként; olyan mintha lekapcsolna a hdd, és egy olyan 5 perc "hurok"(amiben az elmúlt 20 másodperc zene és hang ismétlőtik újra és újra) után a hdd mintha újra indulna, és folytatódik tovább... mintha mi sem történt volna.


Azt hittem hdd hiba, ezért átnézettem a rendszert, semmi. Vinyót cseréltem a rendszeren; ugyanezt csinálja mindegyikkel, ha letöltés mellett bármi mást csinálok a rendszer akadozik. Olyan ahang mintha lekapcsolná a vinyókat a rendszer. a Gond ott kezdődik hogy


- 3 féle hddt próbáltam mindegyik ezt produkálja.

- 2 féle alaplapon próbáltam, és ugyanezt produkálja.

- Hang és Nvidia driverekből próbáltam frisset és gyárit is és ugyanezt csinálja.

- Biosban néztem a SMARTot; azzal és anélkül is, ugyanezt csinálja.(hibát nem ír a rendszer)

- Memtestet is futtattam hátha a ram, de ugyanezt csinálja...

- Próbáltam win7, és win8.1 alatt is. Ugyanez.


Bárkinek ötlet hogy ez mi lehet? Ilyen hibával se a hivatalos sem pedig más fórumokon nem találkoztam és láttam hogy lenne másnak baja... A gép maga jól megy semmi más baja nincs csak ez.


A Konfigom:


CPU: AMD FX-8350,

RAM: 8GB Corsair DDR3,

GPU: Nvidia GTX 650,

HDD: 1TB Caviar WD hdd,

ALAPLAP: Gigabyte, 970A-DS3P

Táp: 650W Cooler Master.


Bárkinek ötlet?



2015. máj. 31. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

"Kérem hogy jól olvassátok el mielőtt írtok ne egyrtek nekem a hagyományos" cserélj videokártya drivert" válasszal..."


Oké, cserélj HANGkártya drivert.

2015. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Adalék infó: az alatt az 5 perc akadás alatt csak a hang ismétlődik a rendszerrel nem lehet csinálni semmit.
2015. máj. 31. 13:14
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyébként túl lassú a HDD.
2015. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
7200 RPM is lassú?! Ezt nem veszem be... amúgy az egész rendszer akad meg.
2015. máj. 31. 13:15
 5/16 A kérdező kommentje:
A mihgez tartás végett: Teszteltem 3 féle különböző gyártójú SATA vinyón őket egyik sem volt 7200 nál lassabb, ugyanakkor az előző gépemben ilyen nem volt pedig ugyanezeket a hddket használtam abban is.(Nem hiszem hogy mind egyszerre hibásodott le és ugyanazzal a bajjal... próbáltam őket egyenként és külön külön)
2015. máj. 31. 13:18
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Pedig a 7200RPM is lassú. Ha elég gyors a neted, simán tele lehet folyamatosan a buffer, aztán se írni, se olvasni nem tud, ezért várakoznak a programok a perifériára.
2015. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem. akkor ezek szerint mielőtt lecseréltem az előző rendszerem ami a core 2 es volt és ugyanígy használtam ugyanilyen letöltésekkel, ugyanezekkel a vinyókkal, ugyanígy leterheltem és MINDENT csináltam rajta akkor az csoda volt... úgy mint a borral és a vízzel ugye?!
2015. máj. 31. 13:22
 8/16 A kérdező kommentje:
Pedig az előző konfigom lassabb volt mint ez CPU és ram ügyileg de párhuzamos letöltések mellett mindent csináltam erre veszek egy 50X jobb gépet csak a vinyókat rakom át bele minden mást lecserélek és hirtelen egy alapvető cuccot nem tudok csinálni rajta... ok... ez fura...
2015. máj. 31. 13:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Mekkora a letöltési sebességed?

G.

2015. máj. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ugyanakkora mint az előző gépemnél(a lassabb) volt netet nem cseréltem:


100/10 Mbit



Nem véletlen írok ide amúgy a szokásos köröket(hw csere stb) lefutottam, HÁTHA valakinek van hasonló baja...

2015. máj. 31. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!