Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitoroknál is így van?

A monitoroknál is így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A telefonoknál ugye meg van, hogy mekkora a PPI értéket, minél nagyobb annál szebb/élesebb a kép.


Lenne két fullHD felbontású monitor. Az egyik 23.6", a másik pedig 21.5". Akkor a kettő közül a másodiknak élesebb / szebb lenne a képe? Vagy elhanyagolható a különbség, nem venném észre? Előre is köszi.


Amúgy a két monitor amit között akarok választani:


- Asus VS247HR

- Asus VS229HV



2015. jún. 1. 12:28
 1/5 hypno ***** válasza:

Ez minden kijelzőnél így van.

Ha más okod nincs, akkor vedd a nagyobbat.

2015. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, tulajdonképpen a másodiknak élesebb lenne minimálisan. Szerintem elhanyagolható. Továbbá azonos felbontás mellett kisebb képméret kisebb betűméretet és kisebb gombokat eredményezhet. Bár windows 8 esetében amúgy is túl van méretezve minden. Linuxnál az ablakkezelőtől függ, de majdnem mindegyiknél növelhető a dpi, így könnyedén olvasható.
2015. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként távolságfüggő, de én is a nagyobbat javaslom.
2015. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

24"-nél kisebbet semmiképp se vennék.


27" szerintem a legideálisabb az esetek 90%-ban,ha a pénztárca megengedi.

2015. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld. Akkor a 24" lesz.
2015. jún. 1. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!