Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri-e 12GB-re frissiteni?

Megéri-e 12GB-re frissiteni?

Figyelt kérdés

Van egy laptopom, ASUS K555LN-DM313D, Intel Core i7 5500U, 4GB RAM, Nvidia Geforce 840M. Fényképész vagyokm naggyábol a Lightroom, Photoshop, fájlkezelés, böngészés menne rajta, viszont szenvedélyeim a játékook, ezért gondoltam hogy teszek még bele egy kis ramot. Csak nem tudom hogy elég lenne-e a 8GB vagy legyen inkább 12?

Játékaim: Sims 4, Minecraft, GTA V, Goat Simulator, Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. rész PC, Assasins Creed... Szerintetek?



2015. jún. 3. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mivel PS-t meg ilyeneket használsz a 8GB-ot legalább kellene benne tartani.

Viszont GTA 5 nem hiszem, hogy egyáltalán élvezhetően futna rajta, de 4GB RAM-ot simán bezabál, és akkor még játszottál talán 5 percet se.

Minecraft meg megint zabálja a RAM-ot nem kicsit, nálam a álya betöltés előtt 1GB-ot már megeszik, és (nálam minden beállítás maxon van) ha betöltöm a pályát, ez egyből 3-ra ugrik + még amit közben megint megtelít, szóval 4GB-ot az is simán be tud zabálni pillanatok alatt. (nálam 5080 MB eddig a rekord amit bezabáltattam vele.)

A többi foglyuk rá menni fog, de 8GB-ra minden féle képpen bővíts

2015. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Drone007 ***** válasza:

Hogy megéri-e az csak attól függ, neked anyagilag megéri-e. Érdemesnek mindenképpen érdemes, hiszen minél több ram, annál gördülékenyebben futnak a programok.

A grafikai fejlesztéshez mindenképpen jó, ha van legalább 8GB ramod (de jobb a több).


Azt kicsit túlzásnak tartom, hogy a minecraft megenne 5GB ramot, lévén, hogy a java aktív memóriazabálása korlátozva van 1GB-ra, de persze a felturbózott grafikát (512 bites textúra csomagok) és a bejárt terület terület térképét is memóriába tölti, de ettől még egy 2GB-os gépen is elég gyorsan fut.

2015. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor csak 4GB RAM volt a gépben elkezdett sipákolni, hogy kevés a RAM, megnéztem az MC használt a 4096 MB-ból 3900-at, ami szerint elég brutál dolog volt, megjött a 8GB RAM, abból is 5-ig fel hízta magát, de nem volt utána semmi baja.
2015. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!