Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 vagy Windows 8.1?

Windows 7 vagy Windows 8.1?

Figyelt kérdés

A jelenlegi kofigom egy A8-3850 APU, MSI A75MA-G55 lapon, 2x2GB Geil DDR3 1600 memóriával, cirka 3.5 éve stabilan fut rajta egy Win7 64bit OP-rendszer, és igazából elégedett is vagyok vele, bár most már egy re-install ráférne, mivel a sebessége azért lecsökkent xD


Azonban:


az újratelepítésre nem fog sor kerülni (legalábbis nálam) mert megválok tőle, az új konfig pedig: A10-7850K APU, ASUS A88MX-A lapon, Corsair Vengeance Pro 2x4GB DDR3 1866 memóriákkal, és itt most fontolóra vettem, hogy feltegyem a Win8.1-et. A fiam laptopján 8.1 van (HP, és nem támogatott a Win7), nagyjából hasonló a "lelke", mint a jelenlegi asztali gépemnek, és bizony szerintem jóval gyorsabban dolgozik, mint a Win7 (most nem a saját Win7-emre kell gondolni, jó sok frissen telepített Win7-et láttam már dolgozni, azokhoz képest a 8.1 HASÍT). Ezen túlmenően mostanra már kiforrottnak tekintem a 8.1-et, és hát biztonsági és támogatási szempontból is úgy gondolom, hogy célszerű beújítani rá. Bár a gyerek nem idegenkedik a Win8 csempés rendszerétől, azért a családban úgy általában jobban fekszik mindenkinek a Win7 kezelő felülete - amit viszont könnyedén orvosolok 8.1 alatt is, például Stardock Start8 programmal...


Mindent figyelembe véve azért érdekelne a véleményetek: az új cuccra Win7 vagy Win8.1 rendszert tegyek? Ti mit gondoltok?



2015. jún. 4. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Mivel az oprendszer felrakása kb. 10 perc, ha az utólagos személyre szabást nem számoljuk, illetve tetszőlegesen megismételhető egy nap akár százszor is, én azt javaslom, hogy próbálj ki mindent, ami érdekel, aztán bármikor felrakhatod, amelyik tetszik. Alapvetően rossz úgy hozzáállni, mintha ez egy egyszeri döntés lenne következményekkel. Felrakod, aztán ha nem tetszik, visszarakod amazt. Nem köti meg a kezed senki és semmi.
2015. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Molyolo ***** válasza:

Én a helyedben most a 7-eset raknám fel azt már megszoktad.

Mert a hónap végére igérik a legújabbat a 10-est.

Persze nem kell beleugrani a 10-esbe hadd forjon ki.

Én most 8.1-et használok és szeretem de erősen szoknom kellett a 7-es után azért ajánlom hogy hagy ki és egyből 10 majd. A 10-est olyan január fele rakom én is fel a kedzedi hibákat hagy javítgassák még ki.

2015. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
8%
Az XP volt a legjobb, most nekem 7 van, de lehet visszaváltok. Nem baj ha "elavult", szeretem.
2015. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
Az xp egy olyan nagy rakás hulladék volt,hogy arra szavak nincsenek. csak az dícsérheti akinek 0 a számítástechnikához való hozzáértése. Én javaslom a 8.1-et,gyors és jó! A 7-nek még mindig túl sok a köze az xp-hez,ez sajna a baja neki.
2015. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Aki a 8.1-et ekézi, az vagy nem használta még, vagy zsigerből gyűlöli a Metro felületet (amit ki lehet kapcsolni). Gyakorlatilag mindenben jobb a 7-nél.
2015. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Tengor ***** válasza:
50%
#4, fejtsd már ki kérlek, hogy miért is volt olyan nagy rakás hulladék az XP a maga idejében! Nagyon érdekel valaki "hozzáértő" véleménye!
2015. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Hol láttál a hozzászólásomban olyat leírva,hogy "a maga idejében"?
2015. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott az bekaphatja, a win 7 akkor is egy rakás szar, meg a 4es válaszoló is a nagy szakértelmével! LEhet ezt is lepontozni, a véleményem akkor sem változik.
2015. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
65%
Miért is volna rossz a windows 7? HM? :) meséld már el kérlek :) kíváncsiak vagyunk :)
2015. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Aki kíváncsi hamar megöregszik, jöjj rá magadtól.
2015. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!