Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » E7600-as Core 2 Duo-t megéri...

E7600-as Core 2 Duo-t megéri SL9YM-es Xeonra cserélni?

Figyelt kérdés
A foglalatot át tudnám alakítani, viszont fél GHz-et esik az órajel, amelett viszont, hogy kétmagosból négymagos lesz, illetve 3 MB-ról 12 MB-ra nő az L2 cache. Megéri? Előre is köszönöm!

2015. jún. 7. 12:38
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
igen joval erosebb, de ez a cpu mac (apple) okban van igy nemtudom eleg e atalakitanod tudja e majd alaplapod es a rendszered kezelni
2015. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
x5355 rol van szo? mert anak 8mb a cache ja...
2015. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztos nem okoz galibát az a fél GHz esés? (Olvastam, hogy játékoknál az számít, bár én nem vagyok egy nagy játékos típus.)
2015. jún. 7. 12:51
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
x5355 a q6700 nak felel meg ha igaz igy ha azt tamogasa lapod valoszinu majd ezt is
2015. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, arról, csak elírtam.. Köszönöm!
2015. jún. 7. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Vegyél inkább egy új Athlon X4-es rendszert.

A 775 már rég kihalt. Pénzt költeni rá és mókolni nem éri meg.

A Q-s 4 magos Core 2-ők két két magos chipből állnak fel amik rendszer buszon komunikálnak egymással. (Összedrótozás) Ezt eljátszotta már a Pentium D-vel is az intel és azt is verte minden ami csak abban az időben jött ki. Éppen, hogy csak a P4-ek nem. Ha a Q-s kétmagos procid egy olyan feladat elé állítod ami csak kétmagot használ az órajel essés miatt még lassabb is lesz mint egy magasabb órajelen járó Core 2 Duo. Cahe ide vagy oda.

AM3+ AMD és egy natív 4 magos Athlon X4-es konfiggal lényegesebben jobban járnál.

2015. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egy kicsit egyszalon ha igaz gyengebb, azert mert regebbi techre epul, es sajnos hiaba erosebb 4 magjaval a tiedtol nagyobb a kulonbseg haswell 2 magos pentium javara a quad es a mai pentium kozt mint a te duo d es a regi quad kozt

szoval ha nagyon olcson jutsz goza akor megeri de ha nem platform valtas is megondolando


nem anyira szamit a Hz folez kulonbozo tjpusoknal, mindeg a minel fejletebb tech szamit

2015. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#6 + 1 ott kifejtete a hardveres reszet mert nem egetrengetoen erosebb foleg ha nincs kihasznalva, de mau jatekok mar kitudjak igaz va ami mai i5 on is epp hogy jol fut...
2015. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jún. 7. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!