Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gyári csomagolásban...

Milyen gyári csomagolásban vannak a Western Digital merevlemezek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ezek OEM cuccok, tehát egyedi doboz nélküliek. A kérdés az, hogy milyen a gyári nejloncsomagolás. Zsugorfóliás? Vagy egy nyitott tasak? Aki mostanában vásárolt, elmondhatná. Konkrétan WD Red-re gondoltam.

2015. jún. 12. 10:32
 1/10 Killer81 ***** válasza:
100%
Nem zsugoros. Általában mint minden OEM új HDD egy antisztatikus fóliába van hegesztve vízhatlanul. Nincs kiszívva a levegő a zacsiból és van mellette egy páramegkötő tasakocska. Esetleg egy kis fecnin reklám.
2015. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Killer81 ***** válasza:
100%
Amit viszont elfelejtettem, hogy a legtöbb helyen föl kell vágják a zacskót, ha a kódleolvasó nem képes a HDD vonalkódját a fényes fólián át beolvasni. Anélkül nem nagyon tudják nyivántartásba venni, bevételezni.
2015. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

OK, kösz. A zsugorfólia pontatlan fogalmazás volt részemről. Arra gondoltam, hogy le van-e zárva valahogy.


Másik kérdés, hogy van-e külön garancialevél, vagy csupán bolt által adott számla a garancia alapja?

2015. jún. 12. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt az OEM HDD-m,hogy kb 10x volt buborékfóliával körbecsomagolva,mindenoldalról,kinem lehetett venni,és a pláne : szépen vízhatlan réteget képeztek még jó 5m ragasztószalaggal.

PCX-ről rendeltem,viszont egy OEM cuccnál ez elvárható,hogy védjék,tökéletes volt!

2015. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyilván ha boltból küldik, akkor ott rendesen becsomagolják. Én személyesen venném át.


A garancia továbbra is kérdés.

2015. jún. 12. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szürkeimportos, papíron használt, gyakorlatilag persze új cuccot veszel, akkor valószínűleg csak bolti garancia lesz rá.
2015. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a szürkeimport milyen cégekre jellemző? Kisebb cégekből kinézem, de mondjuk egy paicvezető céggel mi a helyzet? Például Ipon, Aqua, Pcx.
2015. jún. 12. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézd meg milyen árakon tudnak dolgozni egy sima bolthoz képest. Itthoni nagykeráron tudják eladni. Én még az általad említett boltok közül egynél sem kaptam gyártói garit, nyilván nem véletlenül, ahogy a hibás termékek szervizelése sem véletlenül tart hosszú hetekig, hónapokig, míg ha kisboltból veszed gyártói garival, lényegesen hamarabb lefut. Persze erre is kitalálták a cseregaranciát meg hasonló neveken igénybe vehető plusz szolgáltatást.
2015. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túl nagy az üldözési mánia.

Tudod miért tud jobb árakon dolgozni?

Mert online vállalkozásból indult ott nem kell 6-8 dolgozó az üzletbe napi 8 órába ~ 1 milliós havi fizetéssel,ott nincs a boltnak ára,ott nem az szablya az árat hogy melyik polcon van,ott nincs reggel 6-tól este 8-ig áramhasználat,nem kell ezeket a költségeket megkeresni a terméken stb...

Így indultak,majd ismertek lettek és ezért tudják tartani az árakat,jó emlékek maradtak a vevőkbe ,bíznak bennük tőlük vesznek,ezért tartható.

Az ipon meg boltként ,áruházzal kezdte és megteheti hogy ilyen olcsó,mivel nem foglal helyt az online áruházas termék,a naponta jövő nagykerestől berendelik és üdv.

Avagy a készletenlévőt küldik...

Tesco,emag stb... azért drágább mert az a legismertebb mindenkinek,annak is aki nem ért pl : számítógéphez,csak bemegy és vesz,tv-be hírdetnek,többfélét tudnak venni és a többi...

2015. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm. DE


a garancia formája továbbra is kérdés.


aki mostanában vásárolt, elmondhatná a tapasztalatait.

2015. jún. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!