Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Athlon X4 860K gyári...

AMD Athlon X4 860K gyári hűtővel miért 85 fokos mikor játékban sem vagyok? Nem lett húzva.

Figyelt kérdés
nem, nem veszek jobb hűtőt mert más azt mondta így is jó neki a processzor

2015. jún. 10. 00:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt nagyon kevés rá az a gyári kockahűtő, én vennék rá egy ilyet:

[link]

Másrészt pedig valószínűleg rosszul lett felhelyezve, pasztázva. Alapjáraton 30-50 fok között kéne lennie.

Az is lehet, hogy a szenzor romlott el. Ha megfogod a bordát, forró?

2015. jún. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

mondjuk én ott körbenéznék esetleg az érzékelő hibás vagy nincs rendesen felrakva esetleg szörnyen poros de innen ezt nem tudjuk megmondani


"nem, nem veszek jobb hűtőt mert más azt mondta így is jó neki a processzor"


akkor miért nem tőle kérdezed ezt meg? mások is panaszkodnak a nyári melegben hogy melegednek az amd procik ha nem váltasz hűtőt nem pasztázod újra nem tisztítod ki akkor nem tudunk távgyógyítással varázsolni..

2015. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki, pasztázd újra, és teljesen mindegy, hogy ki mit mond, ha nálad konkrétan nem elég. Kaphattál rossz hűtőt is pl - tényleg érdemes őket lecserélni, amióta ez a böszme meleg van nálam terhelés alatt 70-72 fokra felmegy az fx6300, de nap közben idle ben sem megy 45 alá.
2015. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 donfetibo ***** válasza:

Amióta én ezt a kis hűtőcskét rá tettem azóta alapban 35-40 fullban 60-65 fokos a proci:

[link]

☺☻

2015. jún. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul van felrakva. Rakd fel újra, illetve pasztázd megfelelően. Ha tökéletesen illeszkedik és úgy is rossz, kénytelen leszel venni másik hűtőt. Érdekes egyébként az ilyesmi, nekem i3 4160-am van, és ez a processzor van akinél a 70 fokot is eléri pl. játék alatt. Nálam nincs annyi, gyári hűtővel sem.
2015. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Azt mondja,hogy :

- ha töményen poros akkor a lamellákat kiékelő por hőszigetelőként működik,a por közé még jó 50% levegő is szorul.Hiába fúj hideget a venti,a lamella alulról melegíti,azon meg seperc alatt végigmegy a meleg,ergo a felső 2-3mm-nyi réteg lehet csak hideg,többi részben mint egy jó takaró.

-paszta : lehet már jó öreg,7 éves pasztám láttam olyat hogy már darabos,150ft-ért sosem árt fél-1 évente pasztázni.

-ha nincs rajta rendesen akkor hiába kapcsolja össze a kettőt a paszta ,mire átadja a hőt a hűtőnek a paszta az már extrém forró.


Az hogy a szenzor rossz-e az kérdéses,nézd a vga-t is,egyszer amikor úgy 50 fokos a vga kapcsold ki kapásból a gépet ,tedd közel a vga-hoz a kezed,hogy legyen fogalmad 50 foknak milyennek kell lenni,majd ha biosban 90 fokra van állítva az auto kikapcs a procira,akkor csinálj valamit amitől eléri ezt (játsz picit) amikor lecsapja a gépet,tedd oda a kezet a proci fele,ha olyasféle a hőm. ,mint a vga-nak volt,akkor a szenzor megmurdelt,,ha jóval forróbb,akkor a hűtés körül kell nézelődni (1 gyors 90 fokra vivés majd kikapcsolás jobb,mint pár óráig 5 fokkal hűvösebben tartani).


Nem értem miért nem lehet venni,egy ilyet : [link]

3000ft...

2015. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 HUN_Sector ***** válasza:

Elméletileg csak egyféleképpen tudja felpattintatni a hűtőt.

Illetve egy darab alumínium nem lehet hibás. A ventik pörögnek, a paszta rajta van szépen, gyári üzemmód. Hőmérséklet tartomány felső határa jellemzően 70 fok.


Tehát mint írták, vagy tényleg az érzékelő rossz, vagy nincs rendesen pasztázva, esetleg szörnyű a géped szellőzése, vagy nem pörög a venti, esetleg meg-megáll.

nem lehet hogy a mérőprogramod KELVIN fokban számol?

2015. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 HUN_Sector ***** válasza:

áh, Kelvin sem lehet, mert 85 kelvin az mínusz fok lenne...

Akkor az előzőek érvényesek.

2015. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 HUN_Sector ***** válasza:
Viszont a 85 fahrenheit fok az 30 celsius fok. Ami azért már közelít a valósághoz. Azért nézzük csak meg a mérő értékeket.
2015. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

85 az nagyon sok terhelés nélkül.

Ez már olyan érték, hogy terhelésen is elég sok.

Vagy nem jól raktad fel a gyári hűtőt (paszta nélkül, vagy nem illeszkedik vagy valami ilyesmi) vagy tényleg az előzőnek lesz igaza, hogy nem fokot ír ki a program, amit használsz.

Tény, és való, hogy a gyári hűtő nem nagy eresztés, de ennyire nem rossz.

2015. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!