Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemez partícionálása?

Egy merevlemez partícionálása?

Figyelt kérdés
Egyetlen 160 Gb-s winchestert használok, Ubuntu-m van, és szeretnék mellé egy windows-t is, szabadítottam fel neki 60 Gb helyet csak nem tudom telepíteni, mert ext4 fájlrendszert használ az Ubuntu, nekem meg ntfs kell a Windowshoz... Csak nem tudom lepartícionálni (GParted-et használok). Talán mert még nincs partícionálva? És akkor ha leválasztanám akkor ugye nem lenne használatban? Valaki esetleg tudna segíteni, miért van? :)

2015. jún. 15. 16:20
 1/4 Trevor. ***** válasza:
Azt nem tudnád megcsinálni, hogy szabad, nem formázott helynek hagysz 60GB-t és a Windows telepítőjével létrehozol egy partíciót leformázod majd NTFS-re?
2015. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy Linux alatt ez nem egyszerű.Tedd kisebb-re a partició méretét(méretezzd át).Hozz létre egy új particiót majd formázd NTFS-re.
2015. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudtam, hogy amikor beteszem a Win telepítőCD-t, akkor le tudok partícionálni, de nem találtam ezt a lehetőséget... Mutatta az egy nagy partíciót, és asszem csak a törlés meg még valami, de nem a partícionálás volt ott
2015. jún. 16. 05:56
 4/4 Trevor. ***** válasza:

A telepítőnél ki kell választani particionáláskor.

[link]

2015. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!