Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján dől el az, hogy ha...

Mi alapján dől el az, hogy ha veszek egy új processzort a gépembe, akkor alaplapot is kell hozzá cserélni?

Figyelt kérdés
Tehát mi teszi az alaplap cserét is szükségessé processzor váltás esetében?
2015. jún. 17. 10:00
 1/9 halalfalo ***** válasza:

Inkább írd le a lap típusát, és hogy mennyit szánsz procira.

Amúgy az alaplap és processzor foglalata, alaplap tápáramköreinek erőssége, a chipset, de a tápod pontos típusa és a gép többi része is fontos.

2015. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oks, köszönöm. az alaplap egy Gigabyte S-Series GA-M61SME-S2. Processzorra ugy maximum 20 ezer forintot szánnék
2015. jún. 17. 10:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit vagy hajlandó CPU-ra költeni, én inkább egy 1150 lapot néznék, amibe belemegy egy 3258.
2015. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Használtan ilyeneket egyébként nem érdemes venni?
2015. jún. 17. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs, nem sikerült végigolvasnom, most látom, hogy lapot nem is akarsz cserélni.(?)


Mindenesetre én egy ilyen régi konfigra már nem költenék.

2015. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bízok a szavadban:D Akkor új alaplap és proci is? egyébként ez az Intel G3258 amit említettél nekem teljesen megfelelőnek tűnik, köszönöm!
2015. jún. 17. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Az alaplapot akkor kell cserélned, ha újabb processzort szeretnél vásárolni, aminek újabb foglalata van és ez a jelenlegi alaplapod foglalatával nem egyezik.


Itt a te alaplapod gyári oldala:

[link]


láthatod az első sorban írják, hogy:

Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD


Tehát az alaplapod AMD processzorokat és azon belül AM2 és AM2+ foglalatú processzorokat fogad.


Nyilván ha egy AM3-as processzort veszel nem tudod majd beletenni ebbe az alaplapba.


új processzort ebbe már nem igen találsz és nem is érdemes venni.


használtat viszont itt keress:

[link]


kérdés most jelen pillanatban milyen processzorod van.

Akkor érdemes cserélni erősebbre, ha jóval gyengébb processzorod van most a gépedben. Értelemszerűen kicsivel nagyobb teljesítmény növekedésért felesleges költekezned.


Egyébként régi lapokat már nem nagyon gazdaságos fejleszteni, mert annyival jobb nem lesz, mintha egy új technológiájú gépet raknál össze, ami teljesítményben és fogyasztásban is sokkal jobb. Persze az újabb mindig drágább. Ha nincs rá pénzed érthető a dolog, hogy ezt akarod fejleszteni, viszont ha nagyobb teljesítményre van szükséged és van miből spórolnod, érdemes gyűjteni rá.


Remélem tudtam segíteni.


Olvass sokat, kérdezz és okosodj. ;)

2015. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A G3258 azért jó, mert 40%-ot is lehet húzni rajta, ha ráteszel egy normális hűtőt, viszont csak két szálon működik, úgyhogy ha neked valamiért 4 szálra van szükséged, jól gondold meg.
2015. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így már sokkal tisztábban látok. Mostani procim egyébként AMD Athlon 64 X2 Dual core Processor 4000+ 2.1 GHz nem mai darab
2015. jún. 17. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!