Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop töltő/akkumulátor...

Laptop töltő/akkumulátor probléma?

Figyelt kérdés

Korábban már tettem fel egy kérdést, ott a következő volt a problémám. Hálózatról használom itthon a laptopomat. De a töltője valamiért megkergült (gondoltam én). Be van dugva meg minden, de ki/be kapcsol a töltő. Szóval egyszer jelzi, hogy hálózatról megy, majd jelzi hogy ki lett húzva. (A laptopon a led ilyenkor elalszik, viszont a töltő adapterénél nem). És ez kb 10 sec-enként változik.

Illetve, néha amikor rádugom a töltőt akkor azt írja, hogy csatlakoztatva de nem töltődik, és a led narancssárgán villog.


Most vettem egy új töltőt, de ugyan ezek a problémák állnak fent. Akkor az akkumulátorral lesz a gond?



2015. jún. 19. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Gondolom amikor narancssárgán villog azt akarja jelezni, hogy hálózatról megy de az akkut nem tölti. De ez eddig sosem volt mióta megvan a laptop.

Akkor valószínűleg tényleg az akkumulátor mehetett tönkre? Legalábbis kezd meghalni?

2015. jún. 19. 12:09
 2/6 hypno ***** válasza:

Vagy az inverterrel.

Próbáld ki, hogy mennyi az aksi üzemideje, ha arról használod.

Vagy az AIDA kiírja neked, hogy kb. mennyire használódott el az aksi.

2015. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez lehet orbitálisan hülye kérdés, de az inverter akk akksiban van igaz?
2015. jún. 19. 12:15
 4/6 A kérdező kommentje:
vagy magában a gépbe?
2015. jún. 19. 12:15
 5/6 A kérdező kommentje:
*gépben
2015. jún. 19. 12:16
 6/6 A kérdező kommentje:

Az akku jól bírja, ~2-3 óra de már elég régi. Meg az új töltővel sincs változás. Akkor az inverterrel lesz a hiba?


És hogy deríthetném ki, hogy milyen inverter kell bele? Illetve ha nem cserélem ki, lehet nagyobb baja is a gépnek?

2015. jún. 19. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!