Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elallasi jog? Bekelteto...

ABORG kérdése:

Elallasi jog? Bekelteto testulet? Inkorrekt eljaras a valalkozas reszerol?

Figyelt kérdés
Udv Vettem az Aqua-tol egy egeret 20k-ert, eltem az elallasi jogommal bevittem hibatlan allapotba, elado kb 15percig irt egy elallasi nyilatkozatot amin az volt hogy kicsit kopottak az egernek a talpai, ezzel nem ertettem egyett mert 2-3 oraig hasznaltam 8ezres egerpadon. Ok, elmentem megkaptam az atveteli lapot, majd ertesitettek masnap hogy a szervizunk megvizsgalta a termeket es intenziv hasznalatbol eredo karcok vannak az eger talpain igy csak 14ezret adnak vissza. Felreertes ne essek, nem az a 6k forint erdekel amit le akarnak rolam huzni, hanem az hogy total idiotanak neznek. Ezert kezdemenyeztem egy bekelteto targyalast vagy mit, na ebben kerdem valakiknek a tapasztalatat vagy segitseget hogy hogy nez ki ez es kinek mit kell bizonyitania? Koszonettel: Gergo

2015. jún. 20. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért abba belekérdeznék, mégis mi kerül 6k ba a teflon talpakon.. De sajnos nem egyedi eset, ugyanilyen gusztustalan tetvek vannak ipon\pcx nél is, ha akármilyen problémád van elküldenek a búsba, addig normálisak, amíg veszed a cuccokat - de nem baj, ha majd lesz egy bolt normális árakkal, és supporttal, akkor visszasírják ezeket az időket.
2015. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Alapvetés, hogy ne írj alá egy olyan jegyzőkönyvet, amiben nem valós dolgok szerepelnek.

Ma már nem egy technikai kihívás az sem, hogy nagyfelbontású fényképet készíts a vitatott részről.


Egy békéltető eljárásban meg nyilván mindenkinek azt kell bizonyítania amit állít.

2015. jún. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Amint azonban eldöntöttük, hogy nincsen szükségünk a termékre, ezt követően már ne használjuk, óvjuk meg állagát, hogy minél jobb állapotban tudjuk azt a kereskedőnek visszajuttatni, ugyanis a termék tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére, kivéve, ha az eladó az erre vonatkozó kötelezettségünkről elmulasztotta tájékoztatni a fogyasztót."

És akkor idézek az Aqua ASZF-jéből.

"Az elállási jog gyakorlása esetén a Felhasználót a termék visszajuttatásának költségén kívül más költség nem terheli, Szolgáltató azonban követelheti a nem rendeltetésszerű használatból adódó anyagi kár megtérítését."

Neked csak annyit kell bizonyítanod hogy rendeltetés szerűen használtad, ha karcolás keletkezik 14 nap alatt a talpán és nem a tetején akkor az a termék silány minőségét bizonyítja-na pont ezért álltál el.

Mivel nem készült fénykép a leadáskor a termékről így a mértéke a karcolásnak vitatható (mi van akkor ha belehúznak utólag egy párat?).

A békéltető testületnél nem veszíthetsz, legrosszabb esetben buksz 6 rongyot.Nekik kell bizonyítaniuk hogy nem rendeltetés szerűen használtad,tudomásom szerint az egér használatijában nincs benne hogy egérpadot kell használni.

2015. jún. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!