Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép elindításakor az...

Számítógép elindításakor az ki-be kapcsol. Mi lehet szerintetek a hiba?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy ha megnyomom a gombot, elindul és egy-két másodperc múlva kikapcsol, majd újra elindul, majd kikapcsol; és ezt csinálja folyamatosan.


Aztán ha áramtalanítom és újra próbálom elindítani, akkor meg jó és működik is, nem kapcsol ki egyáltalán.


Szerintetek mi lehet a gond? Jól sejtem, hogy tápegység? Nem hinném, hogy a beragadt gomb okozná...


2015. jún. 25. 07:19
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Igen, a legvalószínűbb a tápegység.
2015. jún. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gari/szerviz, tapcseres proba ?

ha egy aljas tapod van elgondolkodnek rajta erdemes e allatomos tapot hasznalni ami sunyi tap

2015. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

8 éves a gép, és eddig semmi gondom nem volt vele. Azért köszi a választ.


Ma veszek bele egy tápot és meglátjuk. Remélem jól gondoljuk első. :P

2015. jún. 25. 09:12
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:

Azért célszerű ilyen hibajelenségkor leírni a géped adatait, a tápod márkáját és típusát, illetve hogy milyen tápot veszel.

Ha ratyi helyett ratyit veszel, ugyanott vagy és segíteni sem tudunk.

2015. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok otthon, de később leírom. 400 wattos Codegenre gondoltam egyébként. 6-7 ezernél többet nagyon nem akarok költeni rá. Az egész gép nem ér többet 40 ezernél...
2015. jún. 25. 09:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben egy régebbi kérdésnél meg tudtam nézni.

Gigabyte GA-EP35-DS4 alaplap, Intel E8400 core2duo proci és Geforce 9600gt videokártya. A mostani táp valami noname, annyi van ráírva, hogy SL-500 ami 500 wattos. Állítólag csoda, hogy eddig bírta.

2015. jún. 25. 09:48
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel senki nem reagált, vettem egy akármilyen 450-es tápot. Aztán ha ez végleg megadja magát, akkor beszerelem.


Azért kösz.

2015. jún. 25. 17:19
 8/10 HUN_Sector ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha megadja magát, viheti magával az egész rendszeredet. Ha már úgyis vettél egy újat, akkor rakd be azt.


Hozzáteszem, 6500ft-tól indul a 350 wattos fsp: [link]


Ha ilyet vettél volna, nyugodt lehetnél a géped jövőjét illetően.


De te a rossz táp helyett vettél egy ramatyot. Elhiszem, hogy nem ér sokat a konfigod, de ha az egész megpusztul egy áramszünet esetén, az senkinek sem jó.

2015. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8: Hát, elvileg nem fog megpusztulni, mivel van benne túlfeszültség, túlmelegedés, túlterhelés és rövidzárlat elleni védelem (Akyga ami tudom, hogy nem FSP, de csak ilyen volt a boltban).


De ha mégis megtörténne a baj, akkor visszaviszem és a fejükre húzom az egész gépet.


Egyébként köszi a választ. Egész nap vártam, hogy valaki írjon, nekem viszont most kellett mert később már nem lett volna időm bevásárolni.

2015. jún. 25. 18:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, csak most jutott rá időm, hogy kicseréljem a tápot és pöccre indul. Ez volt a probléma, most csodálatosan működik, a zizegés is megszűnt.
2015. jún. 29. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!