Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX-8350-nek mennyi az...

KariFuLL kérdése:

AMD FX-8350-nek mennyi az ideális hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Aggódom, hogy túlságosan meleg a procim. 4000Mhz-n röfög jelenleg. A windows bekapcsolásakor 24°C, 20 perccel késöbb már 55°C, terhelés alatt pedig 76°C.

Cooler Master Nepton 120XL hűtí MSI 970 Gaming alaplapban. És az alaplap is eléri a 65°C-t terhelés alatt. Nem elég neki a hűtő? Vagy ne gyári pasztát használjak?



2015. jún. 27. 22:51
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
30%
Teljesen átlagos.Az AMD processzorok köztudott,hogy jobban melegednek mint Intel ellenfeleik, ez általában azért van mert magasabb alap órajelen gyártják a minél nagyobb sebesség elérése érdekében, de mivel az energia nem vész el csak átalakul ezért az energia átalakul hővé
2015. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Trevor. ***** válasza:
#1, az AMD másféle módon adja le a hőt, mint az Intel.0
2015. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Szerintem magas. Jól van pasztázva, rendesen felfekszik, nem túl sok a paszta? Szerintem tuning nélkül max. 60 fokosnak kéne lennie.


Ezt egy 10E alatti halk léghűtés is tudja...

2015. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Egy kifőtt rizsszem méretű pasztát nyomtam a procira. Így útólag belegondolva lehet kevés volt. Amúgy az alaplap hőmérsékletével ne is foglalkozzak?
2015. jún. 27. 23:03
 5/30 anonim ***** válasza:
45%

Egy meggymag mennyiség kell kb., azt pedig pl. egy szike penge ferde végével szétkened egyenletes vastagságban, a szélektől 1mm-t elhagyva. A hűtő majd kinyomja a pluszt arra az 1mm-re is.

Ha nem alsótápos a házad akkor cseréld, ezek 8-10E között vannak. Kábelek nem zavarják a levegő elől be - hátul és felül ki irányú áramlását.


Modecom Tres

Raijintek Arcadia

Deepcool Tesseract BF

Modecom Haka

Mars Gaming MC3

Sharkoon VS4

Xigmatek Mach

Aerocool GT Advance

2015. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Cooler Master Silencio 551-es házam van. Akkor holnap újrapasztázom aztán kiderül mi lesz. Amúgy a pasztát mivel szedjem le róla? Körömlakklemosóval lejön?
2015. jún. 27. 23:16
 7/30 Trevor. ***** válasza:
Elég, ha egy tiszta vécépapírral vagy zsepivel letörlöd, elvégre úgyis pasztát fogsz tenni a paszta helyére :)
2015. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Inkább sok volt, mint kevés, a paszta egyetlen célja, hogy a levegőt kiszorítsa, semmi más ~ minél kevesebb, annál jobb, csak a felület egyenletlenségeit kell kitöltenie, ha annál több van rajta, az csak szigetel. Hogy raktad fel? A retardált szétkenegetős módszer okozhat gondokat(rengeteg légbuborékot csinál, ami szigetel), ha pontot\pontokat\keresztet raktál, akkor nem valószínű, hogy ez a gond.


A hűtőnek elégnek kell lennie rá bőven, középkategóriás léghűtés is az lenne, én arra tippelnék, hogy az érzékelőkkel van valami gáz, nem normális amit tapasztalsz(vagy a hűtő halt meg, de gondolom az feltűnt volna).


Nem emlékszem pontosan a hivatalos számokra, de 61 fok körül rémlik a maximális hőmérséklet(nyilván mehet feljebb, de ezt adta meg az amd amin még gond nélkül működik a cpu).

2015. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ha így csinálod meg csinálj egy AIDA 64 stressz tesztet, amiben a CPU FPU CACHE van csak bekapcsolva és figyeld meg a hőmérsékleteket. Illetve ha úgy pasztáztad ahogy monddtam utána is mérd meg és írd ki.


Nem egy procit pasztáztam már, az én XEON X5460 (TDP 120W) procim nem megy 58fok fölé 100%-ra fenti programban terhelve egy Arctic Freezer 7 Pro rev 2. 5E forintos hűtővel egy Raijintek Arcadia 8E forintos házban.


De már csak 44% amit írtam. VICC.

2015. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

#9

44% amit írtál, mert marhaság. Kb fél évig paszta nélkül használtam az egyik fx emet(alaplap csere volt, és sehol nem kaptam pasztát, nem akartam gép nélkül lenni, aztán úgy maradt), és semmiféle problémát nem tapasztaltam - ettől még nem volt jó ötlet.

2015. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!