Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya probléma, ötletek?

Videókártya probléma, ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kédéssel fordulnék hozzátok, van egy MSI 6850 Cyclone kártyám. Körülbelül 2 éve van meg, még használtan vettem, működött is szépen, azonban a minap játék közben kékhalált kapott a gép, azaz annyi történt, hogy "zúgó" hangot adott a hangfal, és csíkozódott a képernyő. Mivel nem reagált semmire, így kénytelen voltam reset gombbal életrekelteni, Ezután a bios ill. windows logó még szépen betölt, azonban amikor a rendszerben vagyok ,ott 10-20mp elteltével elmegy a kép a monitorról, néha olyan hangot is ad, mint mondjuk mikor egy usb-t húzunk ki a gépből, sejtésem szerint nem csak a kép megy el, hanem az egész rendszer is be áll, hiszen pl. a billentyűzeten nem reagálnak a gombok(teszem az caps lock, stb).

Ezután újrapakoltam a rendszert, felraktam egy win 8.1-et, a windos telepítés közben semmi probléma nem volt a kártyával, azonban ahogy újra beléptem a friss rendszerre, megint 10-20 mp és elszállt a gép. Gondoltam esetleg driver hiba lehet, de esélyem sincs felrakni újat, szóval tanácstalan vagyok. Ezek mellett még megpróbáltam azt is, hogy net nélkül telepítettem, hátha az alap driverével van probléma, amit magának szedne, de úgy is lekapcsolt.


A gépem nagyvonalakban:

FX-6300

Asus m5a97 evo r2.0

Chieftec smart 600W

Kingston 8GB RAM



Előre is köszi!


2015. jún. 30. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kártya lesz a ludas.
2015. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alaplapodról lespórolták az integráltat, az pedig ilyenkor ugyancsak jól jönne. Ha hányódik otthon valami régebbi darab, akkor próbáld ki azzal. Ha nincs, kérj kölcsön egyet. Azzal ki tudod zárni, valóban a videokártya hibás-e.


De ha többszörösen újratelepített gépen is mindig azonnal jelentkezik a hiba, az valószínűleg hardverhiba lesz és nem úszod meg egy frissített driverrel.

2015. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy kártya vagy táp, ez a kettő sanszos. Ha van lehetőséged másik gépben tesztelni a kártyát akkor kiderül melyik.
2015. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy érig 8600 GTS-sel próbáltam ki, és azzal stabilan működik. Ezek szerint a kártya a hibás, de akkor végétre is windows telepítés vagy BIOS alatt miért nincs semmi baja? Nincs akkora terhelése?
2015. jún. 30. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!