Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS vagy 144 hz-es monitor?

IPS vagy 144 hz-es monitor?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb egy IPS monitor színekben, mint egy TN paneles? Monitoron leginkább online FPS játékokkal játszok, többivel HDTV-n. Érdemes lehet inkább 144 hz-es monitor választani, mint IPS monitort? Van valami jó összehasonlító oldal?
2015. júl. 12. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Létezik ma már IPS paneles 144Hz-es monitor,megfizethető áron.
2015. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nincsen.


Tökmind1 melyiket veszed, de mivel kompetitív FPS-ekkel játszol ezért a 144Hz-et ajánlom.

Kompetitív játék közbe úgyis telibe sz*rod a tájat.

2015. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de az kicsit borsos lenne számomra.
2015. júl. 12. 22:35
 4/19 A kérdező kommentje:
"Tökmind1 melyiket veszed" - Valaki meg pont azt mondja, hogy IPS-t vegyek, mert hogy sokkal szebb a képe.
2015. júl. 12. 22:47
 5/19 anonim ***** válasza:

Van 240Hz-es IPS az Eizo-tól, de 150k

[link]

2015. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

A TN 18bitnyi bitet tud megjeleníteni, plusz van egy dithering nevű eljárás, amivel mesterségesen úgy zajosítják a képet, hogy színhűbbnek hasson.

Az IPS ezzel szemben 24 bitnyi színt tud megjeleníteni.

Tehát 260 ezer szín vs 16 milliárd színről beszélhetünk az átlag kijelzőknél.


Szerintem válaszd az IPS-t, mivel szebbek a színei, jobbak a betekintési szögei. A 144Hz biztosan meglátszik (persze ha van stabil 120/144 FPS-ed csak akkor), viszont magát a játékmenetet a placebon kívül nem feltétlen befolyásolja. Egyébként a Dell monitorok közül többet is fel lehet húzni 72 (3x24FPS filmezéshez), illetve 75Hz-re.

Link:

[link]


H IPS vagy VA paneles variánst veszel, akkor ezekre érdemes figyelni:

-PWM mentes=flickering free legyen lehetőleg (a PWM-es háttérvilágítás gyors vibrálása fárasztja a szemet, egyeseknél fejfájást is okozhat)

-23-24" felé nem érdemes FullHD-ban menni, hacsak nem nézed távolabbról

-Praktikus olyat venni, ahol állítható állványa van

-Érdemes nézegetni a 16:10 képarányú monitorokat is. Sajna inkább 50-60k felett jellemzőek, de nekem jobban bejön ez a magasabb kép, mint a 16:9.


Ha TN-t veszel, akkor viszont csak olyat nézz, aminek állítható talpa van, mert úgy kell bajd beállítani, hogy a szemed lehetőleg pont középre, a közepe és a teteje közti síkra nézzen. Pl. ha emelvényes asztalod van, vagy alacsony széked, akkor felléphet enyhe függőleges torzítás.

2015. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Trevor. ***** válasza:
Ha én most vennék monitort, mindenképpen IPS paneles lenne. 144hz=144FPS, ahhoz pedig vagy lejjebb veszed a grafikát, vagy qrva erős gépet veszel. Inkább 60hz-es IPS, 60FPS-el.
2015. júl. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

144hz, eszedbe se jusson 120hz alá adni, ha már mondjuk cs:go-zol. Ég és föld a különbség! Én még tn esből sem tudok megfizetni ezt, ezért van CRT-m. Engem a jó isten sem fog rávenni, hogy 100alá menjek.


BTW aki elhiszi az eizo 240hz-es bullshitét az madár.

2015. júl. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

És ne casual gamerektől kérj tanácsot, hamár online fps ről beszélünk... 99% itt hétvégi játékos, nekik többet számít a látvány, mint a teljesítmény.


Döntsd el magad is, neked az kell, hogy szép legyen a táj, miközben agyon lőnek, vagy inkább te akarod agyon lőni őket, és pont telibe leszarod, hogy mennyire szép közben?


Ha a 2. vagy ne is játsz FPS-el szerintem...

2015. júl. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Trevor. ***** válasza:
Miért kell CS:GO-ba ennyi FPS? Nekem régen 1.6-ban bőven elég volt 30 is, de még Cod 1,2-ben is.
2015. júl. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!