Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS vagy 144 hz-es monitor?

IPS vagy 144 hz-es monitor?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb egy IPS monitor színekben, mint egy TN paneles? Monitoron leginkább online FPS játékokkal játszok, többivel HDTV-n. Érdemes lehet inkább 144 hz-es monitor választani, mint IPS monitort? Van valami jó összehasonlító oldal?
2015. júl. 12. 22:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9.

Utolsó mondatot félreírtad.. >.>


10. Elég ha egy összehasonlító videót nézel, és látod mennyire simább és gyorsabb(nak hat) a kép.

2015. júl. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a kérdező HC lövöldés lenne. A CRT teljesen más műfaj, ott folyamatosan frissíti vertikálisan a képet, így nem is szabad 100-120Hz alatt használni.

A 240Hz meg nem hiszem hogy bullshit, mert az Eizo az egyik legnevesebb professzionális monitorgyártó, akinek nem éri meg ilyenekkel égetni a fejét.

Tudom ez nem teljesen ide tartozik, de a 3D tévék technikai okok miatt több 100Hz-en dolgoznak.


Na mindegy, továbbra is az a véleményem, hogy nem éri meg ilyen túlárazott gémer cuccokat venni, mert ennyiből már monitort is lehet vásárolni. Elhiszem hogy valamivel folyamatosabb a kép, de ettől még egy kazuár játékos nem fog hétszer betyárosabban lőni. Szerintem manapság teljesen jó kompromisszumos IPS-ek,, VA-k vannak. Az input lagjuk sem nagy, Dellből meg ahogy írtam ha játszik, berakja 75Hz-re azt' jólvan.

Az viszont hogy egy 30 ezres monitort megvesz 80 ezerért az nonszensz. Már csak elvből is kerülni kéne az összes gamer matricás lehúzást.

2015. júl. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hiszem akkor egy kicsit elhalasztom a monitor vásárlást, mert igazából olyanra vágyom, ami IPS paneles (sokkal szebb színek), 144 hz-es (CS:GO-hoz leginkább, elvileg tényleg sokat számít) és nem kerül annyiba, mint amennyibe most. Talán idővel lejjebb megy az áruk.

2015. júl. 13. 11:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Karácsony előtt szoktak árat csökkenteni, új modelleket behozni. Talán lesz valami 80-100k alatt, mert nyakunkon a FreeSync már tavasz óta.

Talán megvárják hogy a pár pc fanatik bevásároljon a 150-200k árakon, aztán lejjebb viszik, hogy jobban fogyjon. A tévéknél is valami új trend megjelenik félmillióért, aztán 2-3 éven belül már 200-ért dobálják.

2015. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
G-Sync lenne talán a legjobb, de ugye az rohadt drága, nVidia meg biztos nem fog nagyon engedni belőle, főleg hogy a piacon 70%-os részesedése van.
2015. júl. 13. 12:34
 16/19 anonim ***** válasza:

Valóban elpötyögtem a 9.est.


Az eizo 240hz-e bullshit. Interpolált!!! Csupán a ghostingot tünteti el.


30fps-el 1.6 ozni? Neked elég volt? Na ezért maradtál még publikon is a legalján.


Én versenyszerűen csézek 2004 óta, megjártam mo. legnagyobb lanjait, és körülbelül 2éve kellett egy 75hz-es lcd-vel játszanom pár hetet. Inkább vettem egy CRT-t. 100x jobb. 100x. Látom akadni a képet rajta, mert én hozzá vagyok szokva a jóhoz. Persze aki 30fps-el csézik, annak kra mind1, de nem hiába ő a fszláma, és nem én.

2015. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bocs, igazad van, utána kelltt volna olvasnom, tényleg csak 120 duplázva a marketingért. Ettől független jó monitor (az árát leszámítva).

Jó, értem hogy profi játékos vagy, de nem mindenkinek vannak ilyen igényei (egyébként lehet hogy nálad a kijelződ nagy input lagja is benne lehetett a képben). Minden technológiának megvannak a maga hátrányai. A CRT vibrál, és sok helyet foglal, a TN-nek rosszak a képi tulajdonságai, az IPS-nek bevilágítása van, a plazma ghostingol, az IPS/VA-ból drága a 120Hz. Csak azt mondom, hogy mindennapi használat során a TN-nek több a hátránya, mint az előnye. Ha 40-50-ért árulnának normális 120Hz-es TN-t azt mondanám vegye meg és próbálja ki, de 80-90 ezer már iszonyat sok pénz egy letűnt technológiáért.

2015. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

2ms-s monitor volt, nem azt láttam. A monitor szélén a perifériás látásommal a texturák ahogy eltüntek a monitor szélén láthatóan akadozva mentek. Ezen túlmenően pedig leülvén a kis 180hz-es CRT-hez mindjárt felüdülés volt, mind a szemnek-mind a skillnek. :)


Nem vagyok profi. Annak idején minden valamire való CS játékos tudta, hogy 100hz alatt nem lehet CS-zni rendesen. Mára már sokan elfelejtették, de ez legyék az ő bajuk. ;> Ha valaki normálisan akar CS-zni, nem adhatja 100hz alá. Egyszerűen nem.

2015. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igaza van.


Egyszer belekóstol az ember ezekbe,utána nagyon nehéz alább adni.


Én ugyanígy vagyok,amikor nincs időm,és SD-ben kell letöltenem egy filmet.

A falat kaparom tőle néha.

2015. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!