Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát? Egy...

Milyen videókártyát? Egy 750W-s Thermaltake táphoz, Intel i7-hez?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus H97M-E

Processzor: Intel i7 4790

Ram: Kingstone 4 GB 1333 Mhz (cserélve lesz)

Háttértár: Seagate 1000 GB + Lg DVD Olvasó

Kijelző: 1 Samsung FHD monitor

Táp: Thermaltake Smart750W

Ehhez a konfighoz milyen vga kéne, a táp mennyit bír el legfeljebb (ugye a táp gyengül az idő múltával)??



2015. júl. 15. 23:58
 1/9 meszike91 ***** válasza:
Játékra kell?
2015. júl. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
+renderelésre
2015. júl. 16. 00:04
 3/9 anonim ***** válasza:

GTX 970-t lenne érdemes. Igazából bármilyen kártyát és processzort elbír, de efelé már pénzben nem biztos, hogy megéri menni.

Illetve vegyél még egy SSD-t +2x4GB ramot (ha cseréled), az is sokat dob a rendszeren.

2015. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Illik hozzá egy erős GPU, főleg ha befogod gpgpu-nak. Ebben az esetben én AMD-t ajánlanék, a tápod bármelyik VGA-t elviszi. Vannak renderelésre specifikus kártyák is egyébként nVidia Quadro vagy AMD fire pro, de azok egy vagyonba kerülnek.
2015. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. júl. 16. 00:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 970 et ma már nem vennék, ha az ár fontosabb, akkor 290, ha meg 115-120 körül vennék, akkor 390. Igen, tudom, sok tesztben rosszabbul teljesített a 290\390 a 970 nél, viszont nem sokkal, 290 en lehet akár 30k t is spórolni(ez nem épp elhanyagolható szvsz) 390 en meg a 8gb vram csábítóbb, mint a pár százalék plusz teljesítmény.
2015. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja anyira csabito mint 640 en a 4GB DDR3...


es a dupla fogyasztas is csabito?


persze 750W birna kisujjbol nem azzal van a gond


ha 970 re van azt kellene vened, de ha semmi se szamit akkor mindegy :D

2015. júl. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tap gyengul?


ha roszul szelozik a gephaz vagy a tap


vagy beporosodik

legyan porszuro a tap beszivojan


tap nem ugy gyengul hogy 550W osa vallik idovel... hanem egyre tobb hot termelhet, instabilabb lehet majd elduranhat, de ez sok sok ev, a smart 750 par eves lehet nem?


nem is irtal arat


150ezer korultol van GTX 980 ami best buy lenne gepedhez ha van kereted


ehhez a gephez es felhasznalashoz (jatek is) ez illene


390 t nem igazan vennek...


de ha tudod hogy renderelod 8GB vramot ki tud hasznalni


meg a tapod elbir 2db 390 t CrossFireX ben is ha kepes az laplap ra (most nem nezem meg)


390 nek igy CFX ben lene ertelme, es ha FHD nal joval nagyobb felbontasra es tobb monitorra hasznalod geped


persze igy a fogyasztas mar 4x es lenne 1db 980 hoz kepest... aztan sok helyen jatekban nem hozna tobb teljesitmenyt talan 1-2ev tavlatban

2015. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként éves szinten mennyit renderelnél vele, és mit?

Mert ott fokozottan számít, hogy mennyit fogyaszt a konfig, és hogy mennyire károsítja hosszabb távon a rendszert a meleg.


Ahogy én tudom jelenleg főleg fast renderre, ray tracingre, meg hasonló speciális dolgokra használnak GPU gyorsítást, bár más programok (pl. videoszerkesztők) is támogatják a GPU gyorsítást. Ott is programtól függ, hogy mit támogat (CUDA/OpenCL).

2015. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!