Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vettem új számítógép...

Blackmaster55 kérdése:

Most vettem új számítógép konfigurációt, de nem működik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Par nappal ezelőtt rendeltem egy számítógép konfigurációt több darabban, ami a mai napon(2015.07.16) megérkezett és összeraktam, ám mikor el akartam indítani nem történt semmi. A tápegységnél is be volt kapcsolva a power gomb és minden helyesen volt bekötve. Elöl az indító gombal sem a táp kapcsoló gomjával nem tudtam életete lehelni bele. Én a tápra gyanakszom ...

Konfig :

amd fx 8320 stock

asrock 970 pro3 2.0

Kingston hyperx fury 1866mhz 2*4

Western digital caviar blue 1TB

Msi R9 280X

Xigmatek Mawrick 600W Bronz 80+

Régi ATX gépház

A normális válaszokat előre köszönöm szépen !


2015. júl. 16. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos minden jól be van kötve?


Esetleg hallasz e a táp felől (bekapcsolt, bedugott állapotban) nagyon halk zúgást, hangot?

2015. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha teljesen jól van bekötve a power akkor indulna a tápra.

OFF: TÁPra rá van kötve az alaplap?

Mert az se árt neki,hiába érinted össze a kettőt ,ha a lap rossz .

Mert ha bekötött power gomb nem indul akkor indulna csavarhúzós power aljzat összeérintésre.

Vagy a táp vagy a lap rossz.

2015. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gábor_79 ***** válasza:

Nincs egy ismerősöd akit áthívhatsz? Előtte megnéztél minden dokumentumot? Tudod, hogy kell rendesen bekötni?

Elképzelhető, hogy zárlatos valami. Távtarókat használtál az alaplap mögött?

Ha minden kötél szakad, vagyis nem indul, akkor raktd össze az asztalon, a gépházon kívül. Valami kartonlapon, ami nem sérti meg a lap-forrasztásokat. Először csak a legszükségesebbeket dugd rá. 1 RAM, processzor, meg hát VGA. Nincsene régebbi kompatibilis alkatrészeid?

2015. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen vannak távtartók a házban!

Még az is lehet gond hogy nyomtam ra feher pasztat es lehet kicsit sok lett, az meg mar szigetel...

Köszönöm a segítsèget reggel kiprobalóm őket !:)

2015. júl. 16. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:
alaplapra a 8 tűs csati is be van kötve a proci mellé?
2015. júl. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jéé... velem is pont ugyanez történt.... Pont ma. Bekapcsoltam a gépet, se kép, se hang. De itt nem kontakthibáról van szó, mert összeszerelve rendeltem a gépet, tápra gyanakodtam. Ám esélyes, hogy a lap ment tönkre... (vadonatúj ugyanis) Amúgy pedig táp,alaplap, és kontakt hiba lehet :)
2015. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!