Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire r9 270x 2gb dualx...

Sapphire r9 270x 2gb dualx hűtése elég hangos, ez normális?

Figyelt kérdés

Alapjáraton halk, de ahogy terhelés éri már elég zavaró hangja van.

A ventilátorok 50%-os teljesítménynél már kicsit zavarnak, de 90-100%-nál már elég durva. Normális ez?


Másik kérdés:

Még új a gép és csak a régi gépemről bírtam átrakni játékot.

Euro Truck sumilator 1920x1080-as felbontáson (természetesen a grafika maxon, 250 - 300 FPS) 55-60 fokra melegíti a vga-t, de még 55-60 foknál se nagyon megy 50% fölé a teljesítménye a ventilátoroknak - gondolom akkor ez a hőmérséklet még elviselhető neki.

Na de lényeg az hogy ha a játék menüjében vagyok akkor rettentően megugrik a hőmérséklete a kártyának (65-70 fok). Miért van ez? Azt hittem hogy ezt a játékot meg se fogja érezni a kártya.

Egyébként a fraps 1500-2000 fps-t mutat a menüben - lehet az a probléma, hogy a menü valamiért a maxot hozza ki a kártyából?


2015. júl. 18. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

100%-alekon nem jo porgetni a ventiket, de amugy igen, 100%-on a vga venti engem is zavar

MSI after burner-ben allits be egy ventilator profilt a vga-r, ha jol szellozo hazad van, ha gondolod leirom az en beallitasaimat.


VGA-nak a 70-75 fok sem problema, az meg elviselheto


Igen valami hasonlo a helyzet, a jatek menujeben maskepp dolgozik a VGA, gondolom szimpla a menuje a jateknak ezert ott megtobb fps-t kepes produkalni, valoszinu h jatekon belul valamit megfog a VGA-n ezert a tobbi nem tud jobban terhelodni es azert hoz neked csak 250-300 FPS-t, nincs vele gond, nekem sims 4 menuben 7k fps es masodpercek alatt emelkedik a homerseklet.

2015. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hello!


Ilyen kártyám volt, és adok néhány tippet:


A kártya 65-70 foknál nem melegszik tovább, úgy hogy a ventik 60%-on járnak.


A driver sokszor csal. Nekem nem egyszer mutatott 50-55 fokot holott a kártya 75-85 fokos volt, és nem emelte a ventilátor fordulatszámát.


A kártyánál jellemző hiba az Artifact, ami a túlmelegedés következtében, a haldokló VRAM okozza.

2015. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Érdekel a te beállításod.

Viszont a szellőzése a háznak nem tudom most mennyire jó. Raijintek Arcadia white házam van, amiben 2db 12cm-es rendszerhűtő ventilátor üzemel.

1. venti a gyári, ami az eredeti helyén helyezkedik el (ahol a felső tápos házakban a táp)

2. ventilátor pedig a ház tetején (ott is az előlaphoz közelebb lévő helyen) található. Mindkettő a házból kifelé fújja a meleg levegőt.


2# Nem hangzik jól amit írsz, remélem nálam nincsenek ilyen hibák.

Ha jól emlékszek akkor nekem 55 vagy 60%-on mentek a ventilátorok, amikor a legmagasabb hőmérsékletet elérte a kártya, az euro truck menüje miatt (68 fok volt akkor)

2015. júl. 18. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:

elol nem tudom a haznak van e szellozo resze akkor oda kellene rakni a HDD ele az egyik ventit, hogy szivja es masik oldalt fujja a levegot, ha nincs akkor igy is jo, ha pedig van megjobb megoldas ha vennel egy ujabb ventit :) 2 vinne ki a levegot, egy pedig szivna be


nekem MSI-ben ugy van a ventilator beallitas, hogy:

0-30C-ig 25%-on forog, passzivon nem akartam hagyni, viszont 25%-alatt nem forognak a ventik a vga-mon :)

tovabba:

40C - 30% venti

50C - 40% venti

60C - 50% venti

70C - 60% venti (de meg soha nem ment fel 70-re)

innentol 100C-ig 60% venti, nem emeltem tovabb a fordulatot, a ventilatorok eppseget akartam kimelni vele, de szerencsere meg nem ment fel 70C -ra sem.

Bar nekem egy Thermaltake Commander MS-I hazam van, 5 rendszer ventivel.

De probald meg ezt a beallitast hatha bevalik nalad is.

Ha nem, akkor meg mindig kiserletezhetsz MSI-ben a ventilator fordulaton, mi lenne idealisabb a te VGA-dnak, ebben a szamitogep hazban ;)


Remelem tudtam segiteni.

2015. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért azt a 250-300 fps-t maxon megnézném 270-el.
2015. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy 68 fokos? Valami más hőmérő eszközzel kellene lemérni, mert szerintem az nem pontos érték!


Én emlékszem rá, a játék után 55 fokot mutatott a driver, de megmértem, és nem annyi volt.

2015. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4# Van elől is ventilátornak hely, majd veszek is oda egyet. Beállítottam úgy ahogy te írtad, idáig minden oké :) Köszönöm a segítséget.


5# Sok vagy kevés? Annyit ír pedig a fraps


6# 68 fokot csak a menü miatt mutatott, de simán a játék közben nekem se megy 60 fok fölé. Én is megmérem majd, köszi.

2015. júl. 20. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
rendben ;) orulok, hogy tudtam segiteni :)
2015. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!