Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Revoltec egeremmel mit tudok...

Revoltec egeremmel mit tudok kezdeni ez esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 7-8 éves Revoltec Fightmouse Advanced típusú egerem, és szeretem is meg minden, de pár hónapja az a gond vele, hogy a bal klikk nem működik túl pontosan, tehát pl. gyakran nem reagál a kattintásra, vagy 2 klikk helyett 4-et érzékel és mondjuk duplán nyitja meg az adott programot stb. , fájlokat kijelölni is csak nagyon nehezen lehet vele emiatt. A görgője sem reagált túl jól de egyik nap sikerült azt megtisztítanom, így a görgő szinte olyan mint új korában, de a bal klikkel nem tudok sokmindent kezdeni. Van erre esetleg valami megoldás, vagy szét lehet szedni valahogy az egeret tisztítás céljából? (Egyelőre nem mertem nagyon feszegetni, nehogy összerakni meg ne tudjam. ).

2015. júl. 19. 00:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Legegyszerübb venni 1 új egeret. Egy részt ez már egy elég régi darab, új korában sem volt túk jó, más részt amennyi időt rákell egy egér megjavítására szánnia az egyénnek nem éri meg az egészet... Mert amúgy nem nagy szám az egész, de nem mindenki ugyan olyan ügyes, vagy tapasztalt.


Van 1 ideiglenes megoldás, ami vagy működik, vagy nem. Szétszed, megnézi mikrokapcsoló amúgy rendben van-e. Ha igen, úgy kattint, nem gombal, hanem újjal rá a mikrokapcsolóra, akkor vmi kis szart ráragasztol ami kitartja jobban, és ideiglenes jó lesz.


Ha a mikrokapcsoló a szar, akkor szétlehet szedni a mikrokapcsolót, és van benne 1 fém, az van elgörbülve. Azt kell vissza hajlítgatni.


Vagy kiszed mikrokapcsolót, vesz újat, és bele forrasztja.



De egyszerübb mindennél VENNI EGY ÚJAT.

2015. júl. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 hypno ***** válasza:

Ez a hiba előjön minden egérnél, ami megéri azt a kort, hogy a beszerelt mikrokapcsoló elhasználódjon.


Az egér szétszedhető. Az alján tartja egy vagy két csavar. Ha szerencséd van, akkor nem a tappancsok alatt vannak. Maga a mikrokapcsoló filléres dolog [link] de nem árulják minden sarkon.


Ideiglenesen segíthet, ha átkonfigurálod a gombokat, vagyis ha balklikk funkcióját valamelyik ritkábban használt gombra helyezed át. Ez szoftveresen működik, de az egér nem javul meg tőle, mert csak a problémát kerülöd ki.

2015. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 pinkpancser ***** válasza:
Ha nincs rutinod a javításban akkor ajánlott az új egér. Mondjuk én voltam olyan hülye, hogy sok órát szánjak a kedvenc X7-es egeremre (szintén klikk és görgő hiba volt, illetve átalakítottam a súlyt, hogy kényelmesebb legyen), de most olyan mint új korában!
2015. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, először is megpróbálom majd szétszedni valahogy tisztítás céljából, aztán meglátjuk mennyit javul. :)
2015. júl. 19. 16:10
 5/19 hypno ***** válasza:
#4 Hosszú téli estéken, vagy esős hétvégéken jó kis szórakozás.
2015. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnos akárhogy és akármennyit feszegettem az alját, ezt egyszerűen nem lehet szétszedni, csavart se látok az alján.
2015. júl. 22. 20:17
 7/19 hypno ***** válasza:
Lehet a tappancsok alatt, vagy ha van az alján matrica, akkor ott.
2015. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Van az alján egy elég nagy matrica (amit a kép erejéig leszedtem), de azalatt sincs sajnos csavar. Így néz ki az egér alja:

[link]

2015. júl. 22. 22:45
 9/19 anonim ***** válasza:
Górd már ki az ablakon légyszíves...
2015. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 pinkpancser ***** válasza:

[link]


Hogy hogyan tovább, azt nem tudom, de kezdésnek talán jó a kép.

2015. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!