Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kevesebb ugyanaz az...

Miért kevesebb ugyanaz az internet sebessége routeren keresztül? Melyik menüpontban tudom megnézni, h korlátozva van-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kábeltévén keresztül, üvegszálon kapom a netet, 20Megabit le, 5Megabit feltöltéssel. Ehhez van egy modemem a szolgáltatótól amibe bedugom a netkábelt, majd az asztali számítógéphez csatlakoztatva jön a net. Speedtest.net-en tesztelve 18,6 le/ 4,8 feltöltési sebesség, tehát közel jó.


Vettem egy laptopot és így egy wifi routert is, h itthon tudjak laptopról és gépről is netezni. A router egy TP-LINK TL-WR340G. Felmentem a router kezelői oldalára, beállítottam neki a nevét a hálózaton + jelszóval levédtem a belépést, így csak én tudom használni, illetve akinek megadom a jelszót. Az internet a laptopon wifin keresztül a speedtest.net alapján (ugyanaz az internet) CSAK 2,35 Mbit le/és 2,20 Mbit feltöltést mutat. A lassúságot egyébként böngészés közben is érzem.


(Elnézést kérek a szakszavak mellőzése miatt, sajnos nem vagyok túlságosan jártas az informatikában.)



2015. júl. 20. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a wifi mindig lassabb, mint a kábel. Pláne, ha társasházban laksz, ahol még plusz 20 wifi jel is cikázik a levegőben.
2015. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kevesebb, értem én, h kevesebb na de ennyivel??? Kertes házban élek, a router a szomszéd szobában van, a laptop 5/5, néha 5/4 arányban veszi a jelet. Wifi manager-rel beállítottam az 1-es csatornára a 13-ból a vételt (bár az előtt automata állásban is ugyanannyi volt a le és feltöltési sebesség, mint a beállítás után).
2015. júl. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!