Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép gyorsítása Ready...

Számítógép gyorsítása Ready Boost segítségével? Hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv! Szegényes, régi gépem van, de még bírja.

Arra gondoltam, hogy kipróbálom a Ready Boost technológiát, utánaolvastam, de felmerültek megválaszolatlan kérdések.


Amit eddig tudok:

Ha az eszköz Ready Boost képes, akkor a számítógép memóriájánál(RAM) kétszer akkorának kell lennie A LEGJOBB teljesítmény érdekében.

(Persze még vannak egyéb ismeretek is, ez csak a kérdésekhez szükséges)


Felmerült kérdések:

Hogyan lehet gyorsabb a Ready Boost?

- Ha USB 3.0-ás pendrájvot használok, (32GB) DE csak 2.0-ás USB port van a gépen, VAGY ha 2GB-os Micro-SD-t használok.(Ha Ready boost a Micro-SD, még nem tudom, jelenleg más műveleteket végez a gép, utána ellenőrzöm. A kérdésen nem változtat)


-Következő kérdésem az lenne, hogy egyszerre mondjuk 2 vagy több USB 2.0-án lehet-e egy időben Ready Boost-ot alkalmazni?

Például 2db pendrájvot dugok a gépre és az egyik pendrájv a 32GB+3.0-ás a másik pedig egy 2GB-os+ 2.0-ás

Mindkét pendrájv esetében a számítógép portja 2.0

KIEGÉSZÍTŐ KÉRDÉS:

HA ez lehetséges, van-e értelme ennek? Lehetséges, hogy egyszerre 2 Ready Boost-ot használ így megosztva a portok sebességét ezáltal gyorsabbá téve a rendszert mint az 1db Ready Boost képes USB?


- Melyiket lenne érdemesebb használni?

Egy 3.0-ás USB-t 2.0-ás porton ami 32GB memóriát jelent és abból akár több mint 4GB-os is bele tudok nyomni a gépbe

VAGY egy 2GB-os Micro-SD-t aminek NEM FELTÉTLENÜL tudnám a teljes egészét Ready Boost-ra állítani.


Vélemények és tapasztalatok érdekelnének.

TERMÉSZETESEN én magam is végig fogom tesztelni az összes variációt, de ehhez nekem idő kell, előre gyűjteném a TAPASZTALATOKAT, ha van.


Köszönöm a válaszokat és a Trollok és a nyári szünet miatt olvasgató "Jancsikák" kérem kíméljenek, nem érdekel a rosszindulatú véleményük.



2015. júl. 21. 17:03
 1/5 Trevor. ***** válasza:
Ez leginkább Placebo-nak jó, valójában nem sok haszna van.
2015. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Állítólag 10-20%-ot képes gyorsítani. Az én esetemben is is rengeteg. Ha pedig működik a módszer, akkor véleményem szerint a placebó hatás régi gépek esetén, ha nincs az embernek pénze, akkor alkalmazható, mint átmeneti megoldás.
2015. júl. 21. 17:23
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Az Usb 3-as jobb lenne, legalább az lehetséges sávszélességet kihasználja. Én használtam sokat és cikkek is igazolják, hogy van haszna, + az eseménynaplóban is meg lehet bizonyosodni róla, mert az méri a rendszerindítást. Gondolom találkoztál a Dirty Wines cikkel is.

Szóval egy kis idő kell, hogy beérjen a használata, mert az előtöltés szolgáltatás alatt fut. Az általad gyakran használt, meg a rendszer által használt fájlokat menti oda és elvileg gyorsabb az elérése a HDD-nél. Olyan irdatlan gyorsulást nem tapasztaltam, de megnyugtató volt számomra, hogy van. Pl. kevés memóriájú gépbe ajánlom, mert annak a vinchesterét amúgy is lefoglalja a lapozófájl használata. Szerintem hasznos.

És lehet egynél több eszközt is használni, nem tiltja semmi. Elméletben kettőnek jobbnak kéne lennie egynél.

2015. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást. Hamarosan kiderül mit tesz a 2GB Ram mellett a Ready Boost:D

Vinyós gyorsítást nem merek csinálni, hiába van belőle kettő. Félek, hogy tönkremegy valamelyik... Nem lenne kellemes.

2015. júl. 21. 20:00
 5/5 Yoni03 ***** válasza:
Összejött? Működik? Gyorsabb?
2015. dec. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!