Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA winchester, és DVD író...

SATA winchester, és DVD író működik meg nem is. De inkább nem. Mi lehet a gond? Tippek?

Figyelt kérdés
Van egy IBM alaplapom (sehogy se tudom kideríteni h pontosan mien is, csak azt, hogy IBM), meg van egy SATA winchesterem, és egy szintén SATA DVD íróm. Bevan mindkettő kötve. Mikor betettem még rendesen működtek, aztán a winchester elkezdett baromságokat csinálni (pl ki írt ilyeneket, hogy nem sikerült a késleltetett írás). Ekkor még a DVD írómnak semmi baja nem volt. Aztán ezt a késleltetett írásos hibát egyszer csak nem csinálta tovább. Nem igazán mertem aktívan használni ezekután ezt a winchestert, inkább zsúfolódtam a régi ATA wvinyokon. Most meg azt csinálja, hogy mikor először bekapcsolom a gépet egy nap, elég lassú az egész gép, és egyszer csak (olyan 10-15 perc múlva) teljesen megfagy minden. Ilyenkor segítségül hívom a RESET gombot és azt veszem észre h tök jol működik minden, leszámítva, hogy nem látja a gép a SATA vinyot és a DVD írót. Nincs több tippem... Lehetséges lenne, hogy egy alaplap csere megoldhatja a gondot? Vagy ezek nem függnek egymástól?
2010. márc. 5. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudod milyen alaplap, feltételezem nem telepítetted az alaplap drivereit sem. Szerintem ez a hiba.

Először is nézd meg milyen alaplap. Sehogyse tudom kideríteni nem kifogás, 99% rá van írva, igaz nem mindíg túl nagy betűkel. Vagy még egyszerűbb pl. ezzel:

[link]

Utána lehet guglizni...

2010. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak a chipsetet sikerült kiderítenem, semmi drivert nem találtam aminek köze van vlmi SATA-hoz

(i865P/PE/G/i848P)

2010. márc. 6. 00:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz az alaplaphoz egy Intel INF drivert tegyél fel, az Intel oldaláról.

Mondjuk mivel régi lehet az alaplap, be is halhatott rajta néhány alkatrész, ami hibát okoz.

2010. márc. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm!

és ha lecserélném egy ilyen alaplapra?

[link]

stabilabb lenne?

2010. márc. 6. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:

alaplap csere


de asrock ? inkább gigabite

2011. febr. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. febr. 13. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!