Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frissen formázott, üres...

Frissen formázott, üres merevlemezen mi foglalja a helyet?

Figyelt kérdés

Vettem egy új merevlemezt és létrehoztam egy új partíciót. 150 gigás, nem másoltam rá még semmit, viszont 100 mega már foglalt. Nem rendszerpartíció.


Ez minek köszönhető? Formázáskor már íródik a HDD-re valami a rendszer által?


Előre is köszönöm!



2015. júl. 29. 03:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Sőt, már 200 mega hely foglalt, pedig nem csináltam semmit.
2015. júl. 29. 03:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen fájlrendszer?
2015. júl. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100at biztos lefoglalt a windoz, oda pakolja a bootolashoz szukseges adatokat.
2015. júl. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De szerintem irja is h rendszer szamara fenntartott hely (system reserved) csak nem nezegetted elegge.
2015. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nem-rendszerlemezen is lefoglal ennyit legalább, fájlrendszer-metadata információknak, naplózásra, indexelésre, ezt a felhasználó nem látja, ez a fájlrendszer sajátossága.
2015. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

NTFS. Windows 7 fut.

A rendszer fizikailag is más meghajtón van, ott a lemezkezelő írja is, hogy a rendszernek lefoglalt 100 mega. De ez másik meghajtó és 200 mega a foglalt terület. Ötlet? :/

2015. júl. 29. 08:16
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5


Értem. Ez 1.5 teránál mekkora lehet majd szerinted? :/ Mert a lemez másik részét még nem formáztam.

Az indexelést kikapcsoltam.

2015. júl. 29. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom mekkora lehet és hogy lehet ezt kiszámítani, de ezt nem igazán lehet elkerülni...

Lehet játszani olyannal hogy levenni nagoyn a clusterméretet, akkkor meg a fájlmásolás lassul be és nem is biztos feltétlenül, hogy az alapból lefoglalt területnél kevesebbet foglalna.

Minden naplózó fájlrendszer lefoglal magának bizonyos területet mert naplóznia kell.

Ha Ext4 fájlrendszerre formáztad volna, akkor képedtél volna el igazán, mert az aztán képes alapból nagyon sokat elfoglalni...

2015. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!