Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ennyi hiba elég a...

Szerintetek ennyi hiba elég a garanciális javításhoz?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos Lenovo Z510 laptopom. Kb. másfél hónapja kezdett fura dolgokat produkálni, de nem vagyok biztos benne, hogy érdemes a Lenovo híresen pocsék és körülményes eljárására bíznom a gépem.

[link]


A tünetek:

Először az akku töltöttségmérője hol 100 %-on maradt a leállásig, hol pedig a folyamatos töltés ellenére 0-t jelzett. Persze így nem is figyelmeztetett leállás előtt és hibernálta magát, hanem csontig lemerült, minden cucc elveszett. Ezután egy ideig lassabb merülést jelzett a valóságosnál, kb. 85 %-nál kapcsolt ki. Később előfordult, hogy több órányi töltés után, a kihúzást követően azonnal hibernálta magát, de úgy, hogy újra lehetett indítani, és utána órákat működött 0 %-os jelzéssel. Mostanában a töltöttséget normálisan jelzi ki, de az idő előrehaladtával a kijelzés gyorsuló merülést mutat, ha van olyan szíves, és figyelmeztet 10 %-os kritikus töltöttségre (ami kb. annyiszor fordul elő, ahányszor nem), akkor mire előkotrom a töltőt, már vége van. Az alacsony töltöttséget 21 %-nál a problémák kezdetétől nem jelzi. A fenti elborult periódusok között voltak normális időszakok is.


Mivel nem állandó hibáról van szó, és néha teljesen normálisan működik, nem tudom, mit tegyek.

Köszi előre is!



2015. aug. 3. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hiba nem reprodukálható, kár próbálkozni vele egyelőre. Azonban én kipróbálnám egy újratelepítés után is, hátha a rendszer hibája ez.
2015. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként a következő indítás jó eséllyel ugyanolyan mint az azt megelőző, több napig műveli ugyanazt.
2015. aug. 3. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!