Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzort válasszam...

IceHunter kérdése:

Melyik processzort válasszam a 2 közül?

Figyelt kérdés

Intel Core i3-4160 vagy AMD FX-6300

Hosszú távra, míg nem tudom fejleszteni.



2015. aug. 4. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

FX-et, nem is fogod tudni fejleszteni a foglalat miatt.... inkább intelt vegyed...


+ FX alá kell egy normális lap + egy normális hűtő is... (8-10 körül..)

2015. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
intelt szerintem is.
2015. aug. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most egyiket sem venném, intel\amd is foglalat váltás előtt áll, egyik sem lesz fejleszthető(persze vehetsz majd i7 et, de egy halott platformra ennyi pénzt beleölni szvsz nem éri meg, mire meg lemegy a jelenlegi i7 ek ára már rég nem fognak érni semmit).


6300 at használtam pár héttel ezelőttig(a típushibás lapom magával rántotta, nyugodjék békében), a tapasztalatom az, hogy minden játékra bőségesen elég, és egy olcsó szar lapban sincs semmi problémája(húzni nem lehet ezekben, de minden további nélkül működik - megjegyzem egy 37k s lap nyírta ki, nem a 13k s gagyiság, amit előtte használtam). Húzás nélkül pedig a gyári hűtő is elég, csak épp rohadt hangos - btw ez nem amd specifikus probléma, intelnél is érdemes lecserélni a gyári hűtőt, nem a teljesítményükkel van a baj, hanem hogy hangosak, alap órajelen a biztonságos tartományban tartja a procit.

2015. aug. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Intelt!
2015. aug. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az FX-et javasolnám. Hosszabb távra elég. Több magon gyorsabb processzor is. Az intelt főleg a Pentium G-t és az i3-mat a jövő játékaira nézve már most kerülni kell. A 4 mag mindenképp minimum a játékoknál. Főleg, hogy egyre több minden és mindenki hajt a több szálas teljesítményre. Nincs már messze az az idő, hogy a sok magos FX-ek ereje kihasználódjon, sőt talán itt is a Windows 10-el és a Mantle-vel.

Meg ki az a hülye aki most vesz egy i3 mat amitt majd később cserél mert most nem tudd megvenni. Arra egy celeron is elég lenne. Az i3-mat úgyse tudod majd eladni azon az áron amiért te vetted. Feléért sem.

Lényeg ami lényeg. 4 mag alá ne add már ha játszani szeretnél.

2015. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 4. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!