Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitort szeretnék cserélni,...

Monitort szeretnék cserélni, de nem tudom, mit válasszak. Melyik lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Mostani egy Acer AL1716 (5:4 - 2007-es LCD monitor), aminek véleményem szerint tökéletes kép -és videoszerkesztésre, mert "igazinak" mondható színeket jelenít meg. Erőteljes, kontrasztos (stb...). 1360/66*768p felbontású monitort keresek hasonló árban (30.000 alatt), de nem tudom, melyik monitor tud ugyanilyen minőséget produkálni. Ha a statikus/dinamikus kontraszt magasabb, akkor jobb vagy ez a gyártótól függ?

2015. aug. 6. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 768p-s TN panelen semmit sem lehet normálisan látni, ha kép-és videószerekesztésre használod.
2015. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint a felbontás miatt vagy a TN panel minősége miatt?
2015. aug. 6. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
A felbontás miatt nem látod a részleteket, a TN panel miatt meg a színek pontatlanok. Ilyesmihez általában legalább 250 ppi pixelsűrűségű IPS panelt szoktak használni.
2015. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként meg azért szeretnék ekkora felbontású monitort, mert a géphez csatlakoztatva van egy 1360*768p felbontású TV is. Mivel a képernyő ki van terjesztve, zavaró, ha a sarkokon elakad. Szerkesztés mellett játékok is futnak alkalmanként és mivel szerkesztésről van szó, filmek is jócskán játszódnak le. Akkor pontosan milyen monitor lenne a megfelelő, ami a mostanihoz képest ugyanolyan minőséget tud produkálni?
2015. aug. 6. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

768p-s TN panelért tényleg nem adnék pénzt, de te tudod.

[link]

2015. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mostani: [link]
2015. aug. 6. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!