Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyha az elsődleges System...

Hogyha az elsődleges System fan-ra 3 rendszerhűtő van kötve, az megharmadolja a fordulatszámot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van, az alaplapom.

ASRock H97m PRO4


Van két System fan foglalatja (elvileg), de én csak az elsőt kerestem meg. (Lustaság)


Erre az egyre rákötöttem 3 rendszerhűtőt elosztóval.

Első elosztó egyik ágán egy rendszerhűtő, másik ágán még egy elosztó, majd a 2. elosztó két végén 1-1 rendszerhűtő. (Mind a 3 ugyan az a fajta.)


Ez esetben megharmadolja a fordulatszámot hűtőnként, vagy ugyanannyival pörögnek, mintha 1 lenne rá kötve?


Ha, a táp is szükséges lenne a válaszhoz: FSP Raider 650W



2015. aug. 9. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem harmadolja, de túlterhelheted azt az áramkört a túl nagy teljesítményfelvétel miatt. Bár nem hiszem, hogy ez fog történni, de azért nem ártana utánna nézni, hogy hány mA-rel lehet megterhelni. És persze a ventillátorok összteljesítményfelvétele ne legyen nagyobb.

Úgyhogy szerintem inkább keress másik slotot a boardon. :]

2015. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, és valószínűleg kettőt, azért elbír?


[link] ebből van 3DB

2015. aug. 9. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Elbírni elbírja a hármat is, de akkor ugrott a fordulatszám szabályozás, mivel ez pwm ventillátor.

Max fordulaton fog pörögni az összes.

2015. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem zavar, örülök is neki, de amikor belenéztem, mintha lassan pörögtek volna....
2015. aug. 10. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!