Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Apple MacBook Air vagy normál...

Apple MacBook Air vagy normál Laptopot ajánlotok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Weblap készítéshez, tanuláshoz, olvasáshoz, távoli asztalhoz keresek, stabil, jól használható, megbízható gépet, hosszú akkumulátor üzemidővel. Melyiket válasszam? Jelen esetben az ár nem számít!

2015. aug. 12. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Az Apple termékeknek afféle luxus értéke van. Bár ez csúnyán hangzik, elsősorban arra való, hogy fel lehessen vágni vele, hogy te megengedheted magadnak.


Ha nem ez a cél, akkor abszolút felesleges ugyanazért a hardverért 4-5-szörös árat kifizetni.

2015. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pappgr ***** válasza:
71%
Pontosan ha csak nem vagy nagyon burzsuj akkor nem vegyél apple-t. Inkább egy 45 ezer forintos notebookot. Ha mindenképp akarsz harapni egyet az almából, akkor inkább air. Ahogy fent leírtad neked a formásabb jobban jönne. Én azt tanácsolom, hogy akkor vedd meg a legújabb air-t, és az én vélaményem, hogy 13" alatt ne vegyél laptopot, ahejett vannak olcsóbb tabletek és swich-ek.
2015. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából itt a megbízhatóság nagyon nagy szerepet játszik, na meg a gyorsaság. Rossz emlékeim vannak a 45 ezer forintos laptopokkal, pl néha egy win frissítés órákig tart, vagy lefagy, vagy lassul és melegszik.
2015. aug. 12. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:
45ezer forintos notebook-nál igen. Egy i5 ös asus notebook-al nem lesz gondd, főleg ha beteszel egy ssd-t mellé. és még mindig jóval olcsóbban kijössz mint egy apple.
2015. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Már megint itt vannak a szánalmas féláron durván jobbat veszek meg 4-5x túlárazott stb trollok.

Valahol mindig durván elvéreznek az ilyen okostónik. Vagy valami műanyag fost mutatnak, vagy 4 órás üzemidőt a 9-10-zel szemben, vagy nincs benne valami ami a Macben meg igen stb stb stb.

De sosem tudnak nagyrészt ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező gépet mutatni, max 10-15%-al olcsóbban.

Ha a fenti szempontok fontosak és jó munkagépet akarsz, akkor sem fogsz más márkánál sokkal olcsóbban kijönni, mint egy Macnél.

Ez a 45e Ft-os kategória az meg kész vicc.

2015. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a MacBookot. Nekem is, és egy munkatársamnak is volt, de agyrém volt használni. 4 hónap után inkább elővettem a régi ThinkPad T500-am, és szívtam a fogam a gyengébb hardver és a nagyobb méret miatt.


Vannak benne jó dolgok, de szvsz. messze nem ér annyit, mint amennyiért vesztegetik. Akkor talán más a helyzet, ha komplett Apple hálózatod van (iMac, IPhone, esetleg iPad), de azért ennyire nekünk sem ment jól.

2015. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Számít az ár, akárhogy is nézzük :-)


Viszont elmúltak azok az idők, amikor egy Macbook Air-re azt mondhatjuk, hogy túlárazott, mert ez jópár éve egyáltalán nem igaz, teljesen versenyképes ára van a maga kategóriájában.


Ha strapabíró és megfelelő teljesítményű cucc kell, akkor szerintem jó választás. Nem egy erőgép, de bármit megcsinál, max. nem 5 percet, hanem 10-et kell várnod valamire, ez hobbi feladatba bőven belefér, professzonális munkákra meg az ember nem az Air kategóriájában keres eszközt.


Az aksi idő az általad említett feladatokhoz jó lesz (nagyon jó lesz).


Amire egyedül figyelni kell, hogy a memóriával ne spórolj, 8GByte-tal érdemes megvenni. Lehet, hogy éppen most nincs rá szükséged, de ha hosszú távra tervezed a használatot, akkor jó, ha van, mert Air-be később nem lehet memóriát bővíteni.


A flash tároló mérete kb. mindegy, 128 is elég lehet, feltéve ha nem nagy adatokkal dolgozol, és egyébként meg minden mozgatható dolgot felhőben tárolsz.

2015. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!