Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom megnézni, hogy...

Honnan tudom megnézni, hogy mi szállt el/ mi romlott el a gépemben?

Figyelt kérdés

Régebben vígan elment a gépem, a legtöbb játékok egész jól elvitte, még ha nem is nagy grafikán..

Infók:

-ASUS HD7770 videókártya

-Intel core i3 3220 (3.30 GHz)

-8 GB ram


Például régen CS:GO-t szépen lehetett rajta játszani kb 70 fps-el is, most meg ha bele állok egy füstbe a gépem azonnal túlmelegszik és kikapcsol. Nagyon félek, ha így haladunk akkor hamarosan minden elszállhat.

Mit gondoltok, hogy tudok utána járni, esetleg egy program amivel le tudom teszteni létezik?



2015. aug. 15. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje egy rendszer resetnek
2015. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki a gépet, a por nagyon jól megfogja a hőt, emiatt van a túlmelegedések túlnyomó többsége. Aztán egy programmal meg kéne nézned, hogy mi mekkora hőmérsékletre emelkedik terhelés alatt, hogy pontosan megtudjuk, melyik alkatrész melegedik fel. Például a processzort felmelegedését egy újrapasztázással könnyen lehet orvosolni.
2015. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tipikus túlmelegedés. Nincsen baja a gépednek és nem is lesz.

Azért kapcsol ki mert a hővédelem letilt mielőtt károsodnának az eszközök a gépben.

Töltsd le az Aida64 vagy a speedfan nevű programokat. Ezek kiírják a fontosabb eszközök hőmérsékletét. Érdemes figyelni a CPU, és a videó kártya hőmérsékletét.

Amennyiben nagyon magas a hőmérséklet szét kell szendi a számítógépet és el kell távolítani a lerakódott port és piszkot a számítógép belsejéből.

Ezt követően a processzoron lévő ventilátort és hűtőbordát el kell távolítani az alatta lévő kiszáradt hűtő pasztát szintén eltávolítod(Acetonos lakklemosó oldja a száradt pasztát.). Felviszel egy új réteg pasztát vissza szereled a processzor hűtését majd össze rakod a gépet. Ezen művelet után elindítod a gépet és ismételten leellenőrzöd a korábban írt programokkal, hogy sikerült-e a művelet és csökkentek-e a hőmérsékletek.

Ha minden rendben a hiba meg fog szűnni.

2015. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!