Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop a jobb?

Melyik laptop a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Szükségem van egy gépre, és mindenképp szeretnék rajta néha egy kicsit játszani is. Ezeknél drágábbat ne is mondjatok, mert nem tudok feljebb menni.A lényeg hogy ki néztem egy laptopot egy hete. Na az már mindenhonnan eltünt. Az ára 230 ezer Ft volt. I7-4720HQ GTX950 4gb; 8gb ram.

Lényegében ez a konfigguráció: [link]

Csak se külsőre nem hasonlított rá, se árban... (egyetlen egy különbséget találtam akkor közöttük azt pedig a winchester márkája) Időközben keresgetem a laptop száma alapján ezt dobta ki:  [link]

Ezzel a konfiguráció stimmel, kinézetre ez sem. (amit kinéztem teljesen szólíd szürke volt)Azóta rátaláltam a Lenovo Y50-70-re. Nagyon meg tetszett. Csak nem tudok dönteni. Nem tudom hogy melyik videó kártya a jobb a GTX950 vagy a GTX860 kerestem már rá én is, de csak ez alapján, nem vagyok benne biztos, mert ha a 950 újabb lehet több mindennel kompatibilis, de miről is magyarázok ha nem értek hozzá?  Tehát ez az egyik. A másik hogy egy laptopba van-e értelme az UHD kijelzőnek? Ugyanis ebböl a lenovóbol 2 van. Egy I5-ös UHD kijelzős, és I7-es ami csak FullHD. Eléggé csábító az az UHD (benne van hogy mert még nem volt a kezembe olyan  ). Viszont kicsit tartok tőle hogy ez is csak egyféle parasztvakítás, mert nem tudnám kihasználni. Processzor ügyben az asus I7-es 4720HQ és a Lenovo I7-es 4710HQ között kétlem hogy nagy különbésg lenne, viszont egy I7 és I5 között már hamarabb pláne hogy ha jól sejtem az I5 csak 2 magos. Ez is közre játszik a teljes bizonytalanságomban. A laptopot mint említettem szeretném játékra használni, ezért előfordulhat ritkán hogy egy nagyobb monitort kötök rá(1080p), ez befolyásolhat-e valamit a leadott teljesítményében?

I7-FullHD:  [link]

I5-UHD:  [link]

UI: Tudom hogy egy kicsit zavaros lett, denagyon megköszönöm annak aki tudna rajtam segíteni, és seígtene egy elbizonytalanodott embert helyretenni. A 280 ezer Ft-os ár eléggé elképzelhetetlen nekem. Viszont ha mégis az a legjobb akkor nem akarom hogy csak azt az egyet írja le valaki, mert ugyan ott lennék ahol most. A legjobb az lenne ha egy sorrendet sikerülne állítani az itt felsorolt laptopok között, és ez már nagyban segítené a döntésemet. 

Mégeszer nagyon köszönm előre is a segítséget. 



2015. aug. 16. 07:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd meg a lenovot, jó kis lapos és válaszd a full hd set a videokártya gyenge a 4k hoz, full hd ra viszont tökéletes a gtx 860m erősebb a gtx 950m nél. Az asus nak meg a háza nagyábból egy olvsztott megformázott tejfölöspohár
2015. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!