Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Belecsapott volna a gépembe a...

Belecsapott volna a gépembe a villám?

Figyelt kérdés
ma gépeztem miközben volt ez a vihar. egyszercsak kikapcsolt a gép. aztán nem tudtam visszakapcsolni. áramtalanítottam, aztán bekapcsoltam. az usb nem jó, me sem a bilkentyűzet, sem az egér nem jó. aztán már a monitor sem jött be. mi lehet a peobléma?

#memória #gép #villám. monitor #usb. belecsapott.
2015. aug. 17. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

-Ha belecsapott volna a villám akkor áramotok se lenne!

Hány éves vagy 5?

Valószínűleg a rossz minőségű táp miatt nem szerette a hirtelen jött áramszünetet, -így jártál.

Megoldás,

-minden alkatrészt letesztelni, és ami meghibásodott azt kidobni és venni helyette másikat.

2015. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Simán belecsaphatott a villám, én is jártam így, villámlott egy nagyot, pattant valami a gépben és vége lett. Áram viszont ugyanúgy volt. Jó esetben csak a táp, rosszabb esetben táp+alaplap, majd így tovább mehettek tönkre.
2015. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem volt áramszünet. csak a gép kapcsokt ki. be se tudtam kapcsolni, csak miután áramtalanítottam.
2015. aug. 17. 22:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Várj egy kicsit, ha holnap reggel sem működik, akkor levágta a gépet az áramszünet. Ez egy elég szemét dolog, ha rossz minőségű a tápod, sajnos vihette magával a többi alkatrészt is.

Nekem FSP-m van, az elmúlt 2 hétben 3x volt áramszünet, és szerencsére eddig nem történt baj. Javaslom hogy legközelebb próbálj egy jó minőségű tápot venni - és ezt nem bántásból írom -, mert nem hiába gyártják ezeket. :)

2015. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jah, hogy nem volt. Akkor elképzelhető hogy saját magától halt meg a tápod. Mi a típusa?

És konkrétan most mit produkál a gép?

2015. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. köszönöm az értelmes válaszodat. az 1. eléggé bunkó, meg szégyenes volt. a táp az jó. most az usb nem műkösik ps billentyűzettel már volt billentyűzet. aztán a monitor se akart bekapcsolni.
2015. aug. 17. 22:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem speciel márkás tápot vitt el a villám, egy chieftec-et, ami vitte magával az alaplapot is. Amikor kikapcsolt a géped, nem villámlott nagyon fényesen odakint és nem volt nagyon nagy dörrenés? Mert a közelben csapott le és fix hogy a villám vitte el a géped.
2015. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló . bekapcsol a gép rendesen. usbk nem jók, oa billentyűt kötöttem rá. aztán volt egy bekapcsolási hibacucc. aztán a monitor nem adott képet.
2015. aug. 17. 22:36
 9/14 A kérdező kommentje:
nem volt villámlás, meg dörgés se.
2015. aug. 17. 22:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem volt fényes villanás és nagy csattanás odakint, akkor áramingadozás vihette el. Valószínűleg tápot kell cserélned, remélhetőleg mást nem vitt magával.
2015. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!